"Jestem kłamcą". Przeciwnicy wycinki przebrani za ministra Szyszkę powitali w Puszczy Białowieskiej zagranicznych ekspertów

Polska

Przeciwnicy wycinki w Puszczy Białowieskiej ubrani w koszulki z napisem "I am a liar" ("Jestem kłamcą") i maski z podobizną twarzy Jana Szyszki, skandujący "Minister klamie" przywitali zagraniczne delegacje, które uczestniczą w europejskiej sesji nt. lasów i przemysłu drzewnego. Sesja odbywa się w Warszawie, ale w piątek delegaci przyjechali do Białegostoku, aby zobaczyć, co dzieje się w puszczy.

Aktywiści czekali na delegację przed jednym z hoteli w Białymstoku. Byli też zwolennicy polityki ministra środowiska. Nie doszło do żadnych poważnych czy niebezpiecznych incydentów. Obecna na miejscu policja jedynie tonowała emocje uczestników manifestacji. 

 

Do Białegostoku przyjechali uczestnicy zakończonej w Warszawie kilkudniowej sesji Komitetu do spraw Lasów i Przemysłu Drzewnego ONZ oraz Europejskiej Komisji do spraw Leśnictwa FAO (Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa). Jej gospodarzem było Ministerstwo Środowiska.  

 

Pokażą "rozmiar zniszczeń"

 

Organizatorami dwudniowej wizyty studyjnej w Nadleśnictwach Białowieża, Hajnówka i Browsk są Lasy Państwowe.

 

Z jej programu wynika, że polscy leśnicy zamierzają "zaprezentować w terenie rozmiar zniszczeń powstałych w wyniku gradacji kornika drukarza oraz zdegradowane i zagrożone w wyniku tej gradacji obszarów sieci Natura 2000".

 

Chcą też pokazać, jak  "zapobiegają konsekwencjom gradacji kornika drukarza". Z kolei w Narewce przedstawiciele Lasów Państwowych pokażą "odnowienia naturalne na terenach Nadleśnictwa Browsk".

 

polsatnews.pl

dk/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie