Gowin: w piątek ogłosimy powstanie nowej formacji politycznej

Polska
Gowin: w piątek ogłosimy powstanie nowej formacji politycznej
PAP/Tytus Żmijewski

W piątek, w godzinach okołopołudniowych, ogłosimy powstanie nowej formacji politycznej - zapowiedział w piątek prezes Polski Razem, wicepremier Jarosław Gowin. Nowa partia ma poszerzyć obóz Zjednoczonej Prawicy.

W piątek w radiowej Jedynce szef resortu nauki i szkolnictwa wyższego zapowiedział, że w piątek, w godzinach okołopołudniowych zostanie ogłoszone powstanie nowej formacji politycznej.

 

- Pokażemy grupę inicjatywną, ale to oczywiście jest dopiero początek, stopniowo będą dołączać do nas kolejne środowiska, kolejni politycy, a cały projekt ujawnimy 4 listopada podczas kongresu odnowionej partii - mówił Gowin.

 

"Wolnorynkowy program osadzony na tradycyjnych wartościach"

 

Nowa formacja - jak mówił wicepremier - będzie mieć wolnorynkowy program osadzony na tradycyjnych wartościach. - My wierzymy w gospodarce w wolny rynek, w niskie podatki, w prywatną własność, natomiast w sferze wartości trzeba stawiać na to, co sprawdzone przez tradycję, czyli na rodzinę, na patriotyzm, na wiarę - wskazywał.

 

Podkreślił, że nowa partia jest elementem poszerzenia obozu Zjednoczonej Prawicy, a prezes PiS Jarosław Kaczyński "wyrażał radość z tego poszerzenia".

 

Silnym filarem - samorządowcy

 

Gowin zaznaczył, że nazwa nowej formacji zostanie ujawniona podczas listopadowego kongresu poszerzonej Polski Razem. W piątek z kolei zostanie przedstawiony program nowej partii oraz nazwiska części polityków, którzy dołączą do formacji.

 

Dodał, że program nowej partii stawiał będzie na samorządność. - Silnym filarem nowego ugrupowania będą samorządowcy - oświadczył.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie