Łukasz Rzepecki przeszedł do klubu Kukiz'15. "Partia PiS oderwała się od rzeczywistości"

Polska

Łukasz Rzepecki wspomoże budowanie klubów młodych przy Kukiz'15; to człowiek, który realizuje obietnice wyborcze - powiedział w piątek lider ugrupowania Paweł Kukiz. Sam Rzepecki zapewnił, że "będzie się skupiać, by jak najciężej pracować w Kukiz'15".

W piątek lider Kukiz'15 poinformował, że Rzepecki, który został wykluczony z PiS, przechodzi do jego klubu. - Witamy chłopaka sprawiedliwego i prawego, pana Łukasza Rzepeckiego, bardzo się cieszę, że zasili szeregi naszego klubu. Bardzo się cieszę, że będziemy mieli w klubie człowieka, który realizuje obietnice wyborcze, człowieka, który jest wierny swoim wyborcom - mówił.

 

"Poseł jest równy obywatelowi"

 

Przypomniał, że były poseł PiS sprzeciwił się m.in. "podwyżkom cen paliwa". - Uważa też, że poseł jest równy obywatelowi, że żaden poseł nie może być bezkarny i wszyscy obywatele powinni być równo traktowani. Bez względu na to, czy mieszkają na wsi, czy zasiadają na Wiejskiej" - powiedział Kukiz. "Dobrze Łukasz trafiłeś i cieszę się, że będziesz z nami - dodał.

 

Poinformował, że Rzepecki "pomoże budować kluby młodych przy Kukiz'15". - Bo to jest nasze największe zainteresowanie - podkreślił Kukiz.

 

"Mnie wybrali ludzie, nie partie polityczne"

 

Rzepecki powiedział, że został wybrany na posła "dzięki mieszkańcom swojego okręgu wyborczego". - To dla nich realizuję mój program, który jest dla mnie najważniejszy. Mnie wybrali ludzie, nie wybrały mnie partie polityczne, ani politycy - dodał.

 

Zdaniem posła Kukiz'15 przyszedł z konkretnym programem i do chwili obecnej ten program się nie zmienił. - Kukiz'15 się nie zmieniło w przeciwieństwie do PiS. PiS zmieniło się przez te ostatnie 2 lata oderwało się od rzeczywistości - ocenił Rzepecki.

 

- Ja będę dalej walczył o zniesienie immunitetów formalnych w polskim Sejmie. To jest dla mnie priorytetowa sprawa. Za niedługo będę państwa informował co dalej z tym tematem będziemy chcieli zrobić - oświadczył Rzepecki.

 

Pytany, dlaczego tak szybko przeszedł do klubu Kukiz'15 skoro jeszcze niedawno deklarował, że chce być posłem niezrzeszonym odparł, że kierował się tym, że chce realizować swój program wyborczy. - I mogę zapewnić wszystkich moich wyborców, mieszkańców mojego okręgu, mieszkańców naszego kraju, że będę jeszcze ciężej, bardzo ciężko pracował dla dobra naszej ojczyzny. Dla mnie najważniejsze jest ciężka praca i pokora, a nie pycha - oświadczył.

 

"Chciał poszukiwać konsensusu zgody jeżeli chodzi o reformę KRS i SN"

 

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka podkreślił, że Łukasz Rzepecki pasuje do ruchu Kukiz'15 z czterech powodów ideowych. - Po pierwsze zagłosował przeciwko kolejnej podwyżce podatków, a nasze ugrupowanie jest jedynym ugrupowaniem w Sejmie, które sprzeciwia się nieustannym kolejnym podwyżką PIT-u, VAT-u, ZUS. Po drugie podobnie jak my chciał poszukiwać konsensusu zgody jeżeli chodzi o reformę KRS i Sądu Najwyższego - wymienił Tyszka.

 

Jak dodał Rzepecki sprzeciwia się też nieuzasadnionym przywilejom polityków i optuje za tym, żeby zlikwidować na przykład konstytucyjnie immunitet formalny posłów. - I może najważniejsze po czwarte Łukasz miał dosyć głosowania na rozkaz - dodał Tyszka.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie