Zatrzymano dyrektora Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu. "Chodzi o korupcję"

Polska
Zatrzymano dyrektora Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu. "Chodzi o korupcję"
Polsat News

Dyrektor Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu Wincenty M., jego zastępca Stanisława O. oraz radca prawny Joanna M. zostali w czwartek zatrzymani przez policję. Prokuratura nie ujawnia na razie szczegółów tej sprawy.

Jak powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Klaus, obecnie w prokuraturze prowadzone są czynności z zatrzymanymi. - Na razie nie udzielamy informacji w tej sprawie. Mogę jedynie powiedzieć, że ogólnie chodzi o niedopełnienie obowiązków - powiedział prok. Klaus.

 

Później prok. Klaus poinformowała, że zatrzymani zostali również zastępca dyrektora Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu Stanisława O. oraz radca prawny Joanna M. Uściśliła też, że prowadzone w tej sprawie śledztwo dotyczy niedopełnienia obowiązków, przekroczenia uprawnień oraz działania na szkodę Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu.

 

Według Gazety Wrocławskiej chodzi o korupcję, a zatrzymanie dyrektora ma związek z zakupami i inwestycjami prowadzonymi przez pogotowie. - Chodzi o zakupy samochodów, a także inwestycje związane z modernizacją obiektów pogotowia. - Wołów, Środa Śląska, Trzebnica - twierdzi Gazeta Wrocławska.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie