Wypadek z udziałem szefa MON. Kierowca żandarmerii wojskowej nie stawił się na przesłuchaniu

Polska
Wypadek z udziałem szefa MON. Kierowca żandarmerii wojskowej nie stawił się na przesłuchaniu
Polsat News

Kierowca żandarmerii wojskowej nie stawił się w czwartek w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu na przesłuchaniu ws. wypadku z udziałem szefa MON Antoniego Macierewicza. Prokuratura potwierdza, że miały mu zostać przedstawione zarzuty.

Do wypadku z udziałem auta, którym jechał szef MON, doszło 25 stycznia w Lubiczu Dolnym k. Torunia, na drodze krajowej nr 10. W zdarzeniu ucierpiały 3 osoby, szef MON nie odniósł obrażeń. Zaraz po zdarzeniu pojechał innym samochodem do Warszawy.

 

Jak powiedział z-ca Prokuratora Okręgowego do Spraw Wojskowych w Poznaniu prok. mjr Rafał Fiertek, kierowca został w czwartek wezwany do prokuratury w charakterze podejrzanego.

 

Ma usłyszeć zarzut spowodowania wypadku

 

- Podejrzany nie stawił się dzisiaj, ale jego obecność jest usprawiedliwiona - podkreślił Fiertek. Jak dodał, do czasu jego przesłuchania prokuratura nie będzie udzielać żadnych informacji o zarzutach.

 

Nieoficjalnie, ma to być zarzut spowodowania wypadku; za taki czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Śledztwo wszczęto pod koniec lutego

 

Nowy termin wezwania kierowcy na przesłuchanie zostanie wyznaczony najprawdopodobniej jeszcze w czwartek.

 

Śledztwo w sprawie "nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym przez kierującego pojazdem wojskowym marki BMW X5 żołnierza z Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie i spowodowania przez niego wypadku, w wyniku którego inna osoba odniosła obrażenia" wszczęto pod koniec lutego tego roku.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie