Gaz gnilny najprawdopodobniej przyczyną zatrucia w Poznaniu

Polska
Gaz gnilny najprawdopodobniej przyczyną zatrucia w Poznaniu
Polsat News

Dwóch pracowników energetyki miejskiej trafiło do szpitala po tym, jak próbowali naprawić transformator, z którego wydostawała się nieznana substancja. Do wycieku doszło w centrum Poznania. Wstępne ustalenia specjalistycznej grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego wskazują, że pracownicy mogli zatruć się gazem gnilnym.

- Ok. godz. 9.20 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o wycieku nieznanej substancji z transformatora na ul. Św. Marcin w centrum Poznania. Dwaj pracownicy energetyki w trakcie naprawy transformatora źle się poczuli i zostali odwiezieni do szpitala jeszcze przed przybyciem straży pożarnej - powiedział rzecznik wielkopolskiej Państwowej Straży Pożarnej kpt. Karol Kędziorski.

 

Jak dodał, na miejsce została wysłana specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego z samochodem rozpoznawczym. - Grupa ma ustalić, co to za substancja bądź gaz wydobywa się z tego transformatora. Ze wstępnych ustaleń wynika, że gaz nie ma stężenia wybuchowego - powiedział Kędziorski.

 

Na miejsce zdarzenia wysłano cztery zastępy PSP.

 

Po południu rzecznik wielkopolskiej straży podał, że gaz gnilny nie stanowi zagrożenia, dlatego straż zakończyła już swoje działania. 

 

PAP

nro/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie