Protest rezydentów. Sejmowa komisja zdrowia w szpitalu, w którym trwa głodówka

Polska

Po gorącej wymianie zdań w Sejmie ws. przyczyn protestu głodowego lekarzy rezydentów poseł PO Bartosz Arłukowicz, przewodniczący sejmowej komisji zdrowia, zwołał posiedzenie komisji na piątek na godz. 10. Posłowie mają obradować w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, w którym od 11 dni protestują rezydenci.

Bartosz Arłukowicz zaprosił na posiedzenie ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, ministra rodziny, pracy i polityki socjalnej Elżbietę Rafalską, marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, szefową Kancelarii Prezydenta RP Halinę Szymańską

W czwartek we Sejmie premier Beata Szydło i minister zdrowia przedstawili informacje ws. swoich rozmów z głodującymi lekarzami.

 

- Do czasu rozpoczęcia protestu w poprzednim tygodniu odbyło się co najmniej 18 spotkań z przedstawicielami lekarzy-rezydentów - mówił Radziwiłł. Zapewnił, że w 2018 roku rząd przeznaczy 1 mld 179 mln zł na wynagrodzenia dla lekarzy-rezydentów i stażystów.

 

Główny ekonomista PO na Twitterze napisał, że wydatki na cztery kancelarie: prezydenta, premiera, Sejmu i Senatu mają w 2018 r. 1 mld 161,7 zł. 

 

polsatnews.pl, wideo: Polsat News, fot: PAP/Radek Pietruszka

dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie