Chcieli ukryć testy Kubicy na torze Silverstone. Nie udało się. Polscy kibice wszystko nagrali

Świat

Robert Kubica zasiadł za kierownicą bolidu Williamsa z 2014 roku. Testy, które odbyły się w środę na torze w Silverstone, starano się ukryć, ale na próżno. Przed torem zgromadziło się kilkudziesięciu kibiców, głównie z Polski. Mimo, że nie zostali wpuszczeni na obiekt, znaleźli sposób, by nagrać okrążenia Kubicy - natychmiast trafiły do portali społecznościowych.

Po jazdach zespół Williamsa ograniczył się jedynie do podania informacji, iż "testy były udane".


W testach tych Williams sprawdza także umiejętności Paula di Resty, który prawdopodobnie jest konkurentem Kubicy do zajęcia miejsca w bolidzie tego teamu Formuły 1.

 

Williams podejmie decyzję do końca listopada


Według nieoficjalnych informacji brytyjskich mediów, była to pierwsza sesja jazd testowych. Drugą zaplanowano na 16-17 października na węgierskim torze Hungaroring.


Według innych informatorów kolejne testy mają odbyć się w już przyszłym tygodniu, przed Grand Prix Stanów Zjednoczonych na obiekcie w Austin. Williams planuje podjąć decyzję o zatrudnieniu któregoś z kierowców przed końcem sezonu - do 25 listopada.

 

Eksperci nie wykluczają, że za kierownicę w zespole Williams dopuszczeni zostaną Marcus Wehrlein oraz Jolyon Palmer, który żegna się z zespołem Renault. Nie wyklucza się także, że w zespole pozostanie Brazylijczyk Felipe Massa, który liczy na przedłużenie kontraktu.

 

polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie