Szantażował kobietę nagimi zdjęciami. Żądał 5 tys. złotych i... perfum

Polska
Szantażował kobietę nagimi zdjęciami. Żądał 5 tys. złotych i... perfum
Polsat News

32-letni mieszkaniec podkrakowskiej miejscowości odpowie za szantażowanie młodej kobiety, od której domagał się 5 tys. zł i perfum. W razie domowy groził opublikowaniem jej nagich zdjęć z internetu - poinformowała w środę małopolska policja.

Zawiadomienie o szantażu złożyła 20-letnia kobieta. Jak twierdziła, nieznany jej mężczyzna grozi opublikowaniem jej nagich zdjęć w internecie, jeżeli nie zapłaci mu 5 tys. zł i nie przekaże perfum.

 

Jak ustalili policjanci, kobieta zamieściła kiedyś ogłoszenie na jednym z portali internetowych. Podczas korespondencji z poznanymi tam mężczyznami wysyłała im swoje zdjęcia. Usunęła już jednak profil z tego portalu i nie posiadała kontaktów do tych mężczyzn.

 

Chciał sobie w ten sposób "dorobić"

 

Szantażysta wyznaczył spotkanie przy jednym z centrów handlowych w Krakowie. W porozumieniu z policjantami, którzy przygotowali zasadzkę, kobieta przyszła na to spotkanie. W kopercie miała pocięte gazety zamiast pieniędzy. Po odebraniu koperty szantażysta został zatrzymany, chociaż próbował uciekać.

 

Jak się okazało, był to jeden z korespondujących wówczas z 20-latką mężczyzn. Jak wyjaśnił, mając dane kobiety z wcześniejszej korespondencji chciał sobie w ten sposób "dorobić". Przedstawiono mu zarzut szantażu, do którego się przyznał. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Policja przy tej okazji ostrzega przed niebezpiecznymi kontaktami w sieci i podawaniem swoich danych przygodnym znajomym.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie