SLD rozwiązał struktury partyjne w Krakowie

Polska
SLD rozwiązał struktury partyjne w Krakowie
sld.org.pl

Struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Krakowie zostały rozwiązane. Utworzeniem nowych struktur do końca tego roku ma się zająć specjalnie powołana do tego celu komisarz, którą jest sekretarz Małopolskiej Rady Wojewódzkiej SLD - Małgorzata Potocka.

Decyzję Małopolskiej Rady Wojewódzkiej SLD o rozwiązaniu struktur organizacji w Krakowie, potwierdził przewodniczący Rady Ryszard Śmiałek.

 

- Kierując się odpowiedzialnością, powagą sytuacji, interesem członków partii, podjęliśmy taką decyzję - powiedział Śmiałek. Pytany o przyczyny rozwiązania struktur, wskazał na brak współpracy dotychczasowej przewodniczącej krakowskich struktur Elżbiety Woźniak i zarządu z innymi członkami SLD i małopolską radą partii.

 

Nie widzieli możliwości współpracy

 

SLD ma 21 struktur w Małopolsce. - Nie ma żadnych problemów we współpracy ze strukturami w województwie, ale przewodnicząca krakowskiej struktury nie uznawała Małopolskiej Rady Wojewódzkiej SLD - powiedział Śmiałek. Jak dodał, takie stanowisko przewodniczącej krakowskiej organizacji groził rozpadem SLD w Krakowie.

 

Przyznał, że ponad 70 członków SLD w Krakowie zwróciło się do niego z prośbą o zmiany, nie widząc możliwości współpracy.

 

- Mamy przed sobą wybory, mamy świadomość że jesteśmy poza parlamentem, że walczymy o każdy cenny głos, natomiast nie może być tak, że większość członków partii nie jest szanowana przez władze, a szczególnie przez panią przewodniczącą - mówił Śmiałek.

 

Podkreślił też, że wszyscy członkowie SLD w Krakowie nadal są członkami partii.

 

Nowa organizacja ma być powołana do końca roku

 

Oprócz uchwały o rozwiązaniu organizacji SLD w Krakowie, Małopolska Rada Wojewódzka SLD przyjęła uchwałę o powołaniu komisarza, który zajmie się organizacją nowej struktury w mieście. Komisarzem została sekretarz Małopolskiej Rady Wojewódzkiej SLD - Małgorzata Potocka. Nowa organizacja SLD w Krakowie ma być powołana do końca tego roku.

 

Była przewodnicząca krakowskiej rady SLD Elżbieta Woźniak nie miała w środę czasu rozmawiać z PAP.

 

O sprawie krakowskiej SLD informowały wcześniej krakowskie media.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie