Nowy członek komisji śledczej ds. Amber Gold. Krzysztof Paszyk zastąpi Andżelikę Możdżanowską

Polska
Nowy członek komisji śledczej ds. Amber Gold. Krzysztof Paszyk zastąpi Andżelikę Możdżanowską
Polsat News

Sejm zdecydował w środę, że Krzysztof Paszyk zasiądzie w komisji śledczej ds. Amber Gold. Paszyk zastąpi Andżelikę Możdżanowską, która reprezentowała w komisji klub PSL, a w lipcu zdecydowała o opuszczeniu PSL; obecnie jest posłem niezrzeszonym. Za kandydaturą Paszyka głosowało 425 posłów, nikt nie zagłosował przeciw.

Paszyk jest z zawodu prawnikiem; jest sekretarzem klubu PSL. W Sejmie, jako poseł, zasiada po raz pierwszy.

 

"Bardzo dobra kandydatura. Jest to kompetentny prawnik, który zdał świetnie egzamin w komisji sprawiedliwości. Tak więc wszystko na plus" - ocenił w rozmowie z PAP poseł PSL Piotr Zgorzelski.

 

Andżelika Możdżanowska, która reprezentowała w komisji klub PSL, w lipcu zdecydowała o opuszczeniu PSL; obecnie jest posłem niezrzeszonym. Sejm zdecydował o odwołaniu Możdżanowskiej z komisji śledczej ds. Amber Gold.

 

Sejmowa komisja śledcza bada i ocenia m.in. prawidłowość i legalność działań podejmowanych wobec Amber Gold przez: rząd, w szczególności ministrów finansów, gospodarki, infrastruktury, spraw wewnętrznych, sprawiedliwości i podległych im funkcjonariuszy publicznych. Komisja ma też sprawdzić działania, jakie podejmowali w sprawie spółki m.in. prezes UOKiK, Generalny Inspektor Informacji Finansowej, prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego, a także prokuratura oraz organy powołane do ścigania przestępstw.

 

Oprócz Małgorzaty Wassermann (PiS), która jest szefową komisji, w jej skład wchodzą posłowie PiS: Marek Suski, Joanna Kopcińska, Jarosław Krajewski i Stanisław Pięta, a także Krzysztof Brejza z PO, Witold Zembaczyński z Nowoczesnej oraz Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie