Nocny skok na salon Mazdy. Złodzieje ukradli 5 nowych aut

Polska
Nocny skok na salon Mazdy. Złodzieje ukradli 5 nowych aut
sosnowiec.mazda-dealer.pl

Siedmiu zamaskowanych mężczyzn ukradło z parkingu przy salonie Mazdy w Sosnowcu pięć fabrycznie nowych aut o wartości ponad 700 tys. zł. Do napadu doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Jak udało się ustalić polsatnews.pl, złodziei zauważył ochroniarz parkingu. Na ich widok ratował się ucieczką. Jeszcze tej samej nocy udało się odzyskać dwa skradzione samochody.

- Policjanci odzyskali na terenie Katowic Mazdę CX 5 oraz Mazdę 6 - powiedziała polsatnews.pl st. asp. Sonia Kepper, oficer prasowa policji w Sosnowcu. Ze względu na dobro śledztwa funkcjonariusze nie ujawniają innych informacji na temat kradzieży oraz okoliczności odzyskania aut.

 

Pozostałe skradzione mazdy to modele CX 5 z 2017 r. w kolorach: czerwony, brązowy metalik oraz Mazda 6 kombi, czerwony metalik.

 

Za pomoc we wskazaniu sprawców właściciel salonu wyznaczył 10 tys. zł nagrody.

 

 

Polsatnews.pl dowiedziało się, że policja zabezpieczyła nagranie z monitoringu, na którym widać sprawców. Są oni jednak zamaskowani. Podjechali do salonu autem osobowym. Mieli m.in. łomy. Mężczyzn zauważył ochroniarz. Podejrzewał, że chcą go obezwładnić, dlatego uciekł i wezwał policję.

 

Ustaliliśmy też, że tej samej nocy w pobliżu salonu Mazdy ukradziono z prywatnej posesji używane Audi Q7. W dodatku z samochodów zaparkowanych na pobliskich osiedlach skradziono kilka tablic rejestracyjnych.

 

polsatnews.pl

ml/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie