Awaria Faceboka i Instagrama. Nie działał Messenger. Dotknięty cały świat. Kłopoty także w Polsce

Technologie
Awaria Faceboka i Instagrama. Nie działał Messenger. Dotknięty cały świat. Kłopoty także w Polsce
Flickr/Hamza Butt/CC BY 2.0

Tysiące użytkowników na całym świecie zgłaszają problemy z funkcjonowaniem Facebooka. U wielu osób strona się wcale nie ładuje lub działa bardzo wolno. Niektórzy mogą korzystać z serwisu, ale nie mogą odtwarzać materiałów wideo. Podobne kłopoty mają użytkownicy Instagrama, który należy do Facebooka. Kłopoty miał także należący do tej samej grupy komunikator Messenger.

Władze Facebooka poinformowały, że są świadome problemów w korzystaniu z serwisu.

 

Awaria najbardziej odczuwalna jest w Europie, w obu Amerykach oraz w Azji.

 

 

Użytkownicy w Polsce skarżą się m.in. że strona największego serwisu społecznościowego w ogóle się nie otwiera. Innych wita komunikat o pracach serwisowych.

 

 

Niektórzy użytkownicy widzą tzw. kod odpowiedzi HTTP 500 czyli "Internal Server Error". Jest to tzw. "Wewnętrzny błąd serwera" i oznacza, że serwer napotkał niespodziewane trudności, które uniemożliwiły zrealizowanie żądania połączenia ze stroną.

 

U części użytkowników problemy, które wystąpiły po południu polskiego czasu i trwały co najmniej kilkadziesiąt minut, ustąpiły.

 

Użytkownicy serwisu downdetector.com informują, że serwis ma problemy m.in. w USA, Kanadzie, Bangladeszu, na Hawajach, w Niemczech oraz na Filipinach i w Pakistanie.

 

polsatnews.pl

zdr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie