W Szwajcarii aresztowano brata nożownika z Marsylii. Policja wie o jego powiązaniach z dżihadystami

Świat
W Szwajcarii aresztowano brata nożownika z Marsylii. Policja wie o jego powiązaniach z dżihadystami
Flickr/Elvis Fool

Brat 29-letniego Tunezyjczyka, będącego sprawcą niedawnego zabójstwa nożem dwóch młodych kobiet w Marsylii, został aresztowany w Szwajcarii w związku z podejrzeniem o działalność terrorystyczną - poinformowała we wtorek szwajcarska policja federalna.

Według niej, mężczyznę tego oraz jeszcze jedną osobę zatrzymano w miejscowości Chiasso przy granicy z Włochami. Jak się podaje, nastąpiło to jeszcze w niedzielę, a aresztowani są parą.

 

Na razie nie jest jasne, czy brat sprawcy zamachu z Marsylii miał coś wspólnego z tym czynem, ale policja wie o jego powiązaniach z terrorystycznymi organizacjami dżihadystycznymi. Oboje zatrzymani zagrażali bezpieczeństwu wewnętrznemu Szwajcarii i będą wydaleni do Tunezji - powiedziała rzeczniczka Federalnego Urzędu Policji.

 

1 października wykrzykujący "Allahu Akbar" (Bóg jest wielki) mężczyzna zabił nożem dwie 20-letnie Francuzki przed głównym dworcem kolejowym w Marsylii; zaraz potem został zastrzelony przez patrolujących żołnierzy. Państwo Islamskie zadeklarowało odpowiedzialność za ten czyn, ale władze nie są pewne, czy miał on rzeczywiście podłoże islamistyczne.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie