Szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego: do dziś nie otrzymałem aneksu z weryfikacji WSI

Polska
Szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego: do dziś nie otrzymałem aneksu z weryfikacji WSI
Polsat News

- W czerwcu wystąpiłem do prezydenta Andrzeja Dudy o przekazanie aneksu z weryfikacji WSI; do dzisiaj nie otrzymałem odpowiedzi - powiedział "Gazecie Polskiej" szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Bączek. W jego ocenie dokument ten powinien zostać ujawniony.

Bączek przypomniał, że zgodnie z przepisami "to szef SKW jest dysponentem materiałów do komisji weryfikacyjnej, a także dysponentem wszelkiej dokumentacji, w tym także aneksu".

 

- W czerwcu bieżącego roku wystąpiłem do pana prezydenta Andrzeja Dudy o przekazanie aneksu z weryfikacji byłych Wojskowych Służb Informacyjnych. Podjąłem taką decyzję ze względu na zapisy ustawowe, które wskazują, że szefowie Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego dostosowują i opisują nowe okoliczności, które mogą zaistnieć po zakończeniu działalności komisji weryfikacyjnej - podkreślił.

 

- Nasz wniosek, czyli SKW, do pana prezydenta Andrzeja Dudy wynika z przepisów ustawowych i wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Niestety, do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Moim zdaniem aneks z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony - powiedział Bączek "Gazecie Polskiej".

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie