Skuli tynki w mieszkaniu i piwnicy Roberta J. Policja szuka śladów ws. "oskórowanej" studentki

Polska

- Śledczy przeszukują krakowskie mieszkanie i piwnicę Roberta J. - poinformowała we wtorek Ewa Bialik z Prokuratury Krajowej. W poniedziałek wieczorem zburzono w nich część ścian i stropów. 52-letni mężczyzna jest podejrzany o brutalne zabójstwo i oskórowanie 23-letniej studentki. Zbrodnia została popełniona 19 lat temu.

Od poniedziałku prokurator oraz policjanci z krakowskiego Archiwum X przeszukują mieszkanie Roberta J. na krakowskim Kazimierzu. Decyzję o skuciu tynku ze ścian podjęto z racji tego, że krótko po zaginięciu Katarzyny Z. Robert J. miał swoje mieszkanie gruntownie wyremontować.

 

Rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik powtarza, że czynności trwają. Ze względu na charakter sprawy nie mogła zdradzić szczegółów przeszukiwań.

 

Robert J. został zatrzymany w środę w Krakowie.

 

Usłyszał zarzuty, trafił do aresztu

 

Mężczyzna - jak poinformowała w czwartek Prokuratura Krajowa - usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem studentki religioznawstwa, Katarzyny Z. Przestępstwo to zagrożone jest karą na czas nie krótszy niż 12 lat pozbawienia wolności, karą 25 lat pozbawienia wolności, albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Robert J. - według informacji przekazanych przez prokuraturę - złożył obszerne wyjaśnienia, które były nagrywane. Odmówił odpowiedzi na niektóre pytania. Krakowski sąd okręgowy zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

 

Fragmenty skóry i ciała Katarzyny Z., studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego, wyłowiono z Wisły 7 i 14 stycznia 1999 r. Jej tożsamość ustalono dzięki badaniom genetycznym. Kobieta zaginęła w listopadzie 1998 r.

 

Polsat News, polsatnews.pl, PAP

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie