Areszt dla Nigeryjczyka, który uporczywie nękał kobiety w Zgierzu

Polska
Areszt dla Nigeryjczyka, który uporczywie nękał kobiety w Zgierzu
cnaujalis/Pixabay.com/CC0 Creative Commons
Zdjęcie ilustracyjne

Sąd w Zgierzu aresztował na dwa miesiące 38-letniego obywatela Nigerii, podejrzanego o uporczywe nękanie kobiety oraz kierowanie wobec niej i innych pokrzywdzonych kobiet gróźb karalnych. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. Planowane jest poddanie mężczyzny badaniom sądowo-psychiatrycznym, pod kątem ustalenia jego poczytalności.

Poinformował o tym rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

 

Jak wyjaśnił, z dotychczasowych ustaleń wynika, że mężczyzna w ciągu ostatnich jedenastu miesięcy uporczywie nękał młodą kobietę, zatrudnioną w jednym ze zgierskich urzędów. Wysyłał jej różne wiadomości tekstowe, nachodził w miejscu pracy i groził pozbawieniem życia.

 

Przy okazji wizyt w urzędzie, jakie miały miejsce w lipcu tego roku, kilkakrotnie groził innym zatrudnionym tam kobietom. Krzyczał też, że wysadzi budynek. Jego zachowanie spowodowało, że kobiety czuły się zagrożone - podała prokuratura.

 

Krzyczał na pokrzywdzoną, groził jej

 

Jak poinformował Kopania, kolejną ofiarą 38-latka była kobieta, która nieopodal niego mieszkała. W kwietniu podejrzany grożąc jej, wymachiwał nożem. Innym razem krzycząc na pokrzywdzoną, przeciągając swój palec wokół szyi, groził jej pozbawieniem życia.

 

Rzecznik zwrócił uwagę, iż mimo, że mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia, prokurator skierował do sądu wniosek o areszt

owanie. Podstawą wniosku była realna obawa, że 38-latek może w przyszłości popełnić ciężkie przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie