9,5 mln widzów obejrzało mecz Polska-Czarnogóra. Grosicki podziękował Polsatowi

Polska

To rekord oglądalności meczów reprezentacji Polski w eliminacjach do Mundialu Rosja 2018. Ostatnie, decydujące o awansie, spotkanie z Czarnogórą obejrzało na antenach Polsatu i Polsatu Sport średnio niemal 9,5 miliona widzów. Reprezentacja Polski po emocjonującej końcówce wygrała 4:2 i zapewniła sobie start w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata.

Mecz na antenie Polsatu oglądało średnio 8,5 miliona widzów, a 950 tysięcy śledziło go w Polsacie Sport. Polsat był liderem w obu grupach audytoryjnych notując bardzo wysokie udziały – 53 proc. w grupie 4+ i 58,4 proc. w grupie 16-49. W sumie udział obu anten wyniósł 59 proc. w grupie wszystkich badanych i 64 proc. w grupie komercyjnej. Emocjonującą końcówkę meczu i ostatnie dwie bramki dla Polski oglądało w Polsacie i Polsacie Sport ponad 12 milinów widzów.

 

"Na pewno będziemy za wami tęsknić"

 

Zwycięstwo na Czarnogórą, nie przyszło łatwo. Co prawda Polacy, już po 15 minutach, dzięki trafieniom Krzysztofa Mączyńskiego i Kamila Grosickiego prowadzili 2:0, ale Czarnogóra zdołała wyrównać po bramkach Stefana Mugosa i Zarko Tomasevica. Końcówka meczu należała jednak do naszej reprezentacji, a to za sprawą Roberta Lewandowskiego, który w 85 minucie spotkania strzelił bramkę na 3:2, a chwilę później po silnym strzale Jakuba Błaszczykowskiego, trafienie samobójcze zaliczył Filip Stojkovic.

 

Polska wygrała swoją grupę eliminacyjną gromadząc 25 punktów i jako 14 kraj na świecie, po 12 latach przerwy, zakwalifikowała się na przyszłoroczny Mundial. Polacy w finałach piłkarskich Mistrzostwach Świata wystąpią po raz ósmy.

 

Po meczu, jeden z filarów polskiej kadry Kamil Grosicki, docenił wsparcie pracowników Polsatu, którzy towarzyszyli reprezentacji Polski podczas eliminacji do mistrzostw.

 

 

 

polsatnews.pl 

nro/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie