Proponowała leczenie w Chinach, wyłudziła ponad 100 tys. zł. Oszustka trafiła do aresztu

Polska
Proponowała leczenie w Chinach, wyłudziła ponad 100 tys. zł. Oszustka trafiła do aresztu
swietokrzyska.policja.gov.pl

28-letnią kobietę, która wyłudziła ponad 100 tys. zł, oferując leczenie onkologiczne w Chinach, aresztował Sąd Rejonowy w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie). Kobiecie grozi osiem lat więzienia.

O sprawie w poniedziałek poinformowała świętokrzyska policja i Prokuratura Okręgowa w Kielcach.

 

Pomagał jej wspólnik, który podawał się za lekarza

 

Do mundurowych pod koniec września zgłosiła się mieszkanka powiatu skarżyskiego przypuszczając, że może być oszukiwana przez 28-latkę, która utrzymywała wśród swojej rodziny, że jest ciężko chora.

 

Kobieta twierdziła, że w Chinach przeszła specjalistyczne leczenie onkologiczne, dzięki któremu została wyleczona. Podobne wsparcie zaoferowała mieszkance powiatu skarżyskiego, która szukała pomocy dla swojego chorego męża. W ten sposób 28-latka oraz jej 60-letni wspólnik, który podawał się za lekarza, wyłudzili - jak podaje policja - ponad 106 tys. zł.

 

Przyznała się do popełnionego przestępstwa

 

W piątek kobieta została zatrzymana przez policję, a następnego dnia usłyszała zarzut oszustwa. 28-latka przyznała się do popełnionego przestępstwa oraz złożyła wyjaśnienia. Tego samego dnia sąd, na wniosek prokuratury, wydał nakaz aresztowania kobiety na trzy miesiące. Podejrzanej grozi osiem lat więzienia.

 

Wobec jej wspólnika sąd zastosował policyjny dozór.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie