Prezes Polskiej Agencji Prasowej zawieszony. "Nie rozumiem tej decyzji" - mówi

Polska
Prezes Polskiej Agencji Prasowej zawieszony. "Nie rozumiem tej decyzji" - mówi
Polsat News

- Nie rozumiem tej decyzji rady nadzorczej. Mam nadzieję, że będę mógł wyjaśnić sytuację Radzie Mediów Narodowych – powiedział Artur Dmochowski, prezes Polskiej Agencji Prasowej. O jego zawieszeniu przez radę nadzorczą poinformował Press.pl. PAP w swoim serwisie o tym nie wspomniał.

- Mam nadzieję, że będę mógł wyjaśnić sytuację Radzie Mediów Narodowych i okres niepotrzebnego oraz szkodliwego dla Agencji zamieszania szybko się zakończy. Nie widzę żadnych realnych powodów do takiej decyzji - powiedział Artur Dmochowski.

 

W rozmowie z portalem Press.pl zapewniał, że "sytuacja PAP pod każdym względem jest stabilna - zarówno finansowym, jak kadrowym".


- Wprowadzane są reformy, agencja się rozwija, sytuacja jest najlepsza od kilku lat. Tym bardziej ta decyzja jest niezrozumiała - przekonuje Dmochowski w rozmowie z Press.pl.


Z informacji portalu wynika, że obowiązki prezesa agencji ma teraz pełnić przedstawiciel rady nadzorczej.

 

Informacji o zawieszeniu prezesa agencji PAP w swoich serwisach informacyjnych nie podał. Ostatnio o Dmochowskim można było przeczytać w serwisie agencji 12 września, gdy PAP i TVP rozpoczęły współpracę w dziedzinie dystrybucji materiałów wideo do internetu.


Artur Dmochowski został prezesem PAP 9 maja ubiegłego roku i był jedynym członkiem zarządu agencji. W trzyosobowej radzie nadzorczej PAP zasiadają Janusz Niedziela, Maciej Świrski i Tomasz Giziński - wynika z informacji na stronie PAP.

 

Oba te ciała wybierane są przez Radę Mediów Narodowych. Powołuje ona także Rade Programową, która pełni funkcję organu opiniodawczo-doradczego.

 

Press.pl, polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie