AWANS!!! Polacy zagrają na MŚ w Rosji! [ZOBACZ BRAMKI]

PAP/Bartłomiej Zborowski

Polska wygrała z Czarnogórą 4:2 (2:0) w ostatnim meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata, który odbył się na PGE Narodowym w Warszawie i po raz pierwszy od 2006 roku weźmie udział w mundialu.

Zobacz naszą relację oraz wszystkie bramki:

luq/

Dziękujemy za uwagę!

"Truskawka na torcie!" Zobacz wybuch radości piłkarzy, kibiców i komentatorów po ostatnim gwizdku sędziego.

4:2 - samobójcza bramka Stojkovica.

Zobacz bramkę Lewandowskiego na 3:2.

KONIEC!!! Polacy awansowali do mistrzostw świata w Rosji!

Sytuacja sam na sam Makuszewskiego. Broni Petkovic.

Rafał Wolski zmienił Krzysztofa Mączyńskiego. Ostatnie 2 minuty meczu!

Bramka na 2:2.

Cały stadion śpiewa hymn narodowy.

Makuszewski zmienił Grosickiego.

Zieliński był o włos od pokonania bramkarza gości.

Poprzeczka Polaków! Co tu się dzieje?!

Z piekła do nieba! Polacy znów mają przewagę dwóch bramek!

4:2! Gol samobójczy!

3:2!!!!! LEWANDOWSKI!!!!!

Zobacz pierwszą bramkę dla gości.

Remis! Czarnogóra strzela na 2:2.

Przepiękny strzał przewrotką napastnika Czarnogóry!

2:1. Mugosa!

Zmiana w składzie gości. Za Jovovica wchodzi Mugosa.

Ostatni kwadrans regulaminowego czasu gry przed nami.

Rzut rożny dla Polski. Niecelne uderzenie głową Glika.

Błaszczykowski popędził prawym skrzydłem, ale otoczony przez trzech rywali, stracił piłkę w polu karnym gości.

Zmiana w drużynie Czarnogóry: schodzi Ivanic, na boisku pojawia się Haksabanovic.

Dania prowadzi z Rumunią 1:0. Jeżeli Polacy wygrają lub zremisują z Czarnogórą, nie będą musieli oglądać się na wyniki rywali. 40 minut dzieli podopiecznych Nawałki od awansu.

Po stałym fragmencie gry dla Polaków goście wyszli z kontrą, którą faulem zatrzymał Krychowiak.

Rzut rożny dla Polaków.

Beciraj zderzył się głową z Glikiem. Na szczęście żadnemu z zawodników nie stało się nic poważnego.

Kolejna żółta kartka dla Czarnogórców. Ivanic faulował Krychowiaka.

Rzut rożny dla Czarnogóry. Szczęsny zażegnał niebezpieczeństwo.

W przerwie nastąpiła zmiana w składzie reprezentacji Polski. Maciej Rybus zastąpił Łukasza Piszczka.

Początek drugiej części spotkania.

Przed meczem Robert Lewandowski przekazał opaskę kapitańską niepełnosprawnemu Frankowi. Zobacz wideo:

Koniec pierwszej połowy. Polska - Czarnogóra 2:0.

Minuta doliczona do regulaminowego czasu gry.

Piszczek chwilę był poza murawą. Ucierpiał w sytuacji, która stworzyła się po rzucie rożnym dla gości. Ze zdrowiem prawego obrońcy reprezentacji Polski wszystko jest już jednak w porządku.

Dobra sytuacja dla gości po rzucie rożnym. Na szczęście uderzenie głową Tomasevica było niecelne.

Beciraj fauluje Krychowiaka. Żółta kartka dla kapitana Czarnogórców.

Niecelny strzał Ivanica.

Lewandowski z rzutu wolnego trafił w mur.

Było gorąco w polu karnym Polaków. Glik nie trafił w piłkę, ale na szczęście gracz Czarnogóry strzelił ponad bramką Szczęsnego.

Faulowany Mączyński. Vukcevic ukarany żółtą kartką.

Lewandowski na niewielkim spalonym.

Strzał z dystansu Ivanica. Piłka po rykoszecie ląduje w rękach Szczęsnego.

Rzut rożny dla gości.

Bramka na 2:0

Zieliński wywalczył piłkę kilkanaście metrów od pola karnego gości, podał do Lewandowskiego, a kapitan naszej reprezentacji posłał świetną piłkę do "Turbo Grosika". Świetny początek Polaków!

2:0!!! Kamil Grosicki!!!

Zobacz bramkę, która otworzyła wynik spotkania z Czarnogórą.

Gol!!! KRZYSZTOF MĄCZYŃSKI!!!

Krychowiak głęboko cofa się po piłkę. Często rozpoczyna akcję będąc w linii z naszymi stoperami.

Akcja Polaków prawą stroną boiska zakończona stratą.

Niecelne podanie Krychowiaka. Aut dla gości.

Gramy! Rozpoczęli Polacy.

Minuty dzielą nas od pierwszego gwizdka sędziego. Na trybunach PGE Narodowego zasiądzie dzisiaj ok. 58 tysięcy kibiców.

To będzie wyjątkowy wieczór nie tylko dla naszych piłkarzy i kibiców na trybunach oraz przed telewizorami, ale przede wszystkim dla małego Franka, który wyprowadzi na boisko Roberta Lewandowskiego. Chłopiec porusza się na wózku inwalidzkim.

Skład reprezentacji Czarnogóry:

1-Danijel Petkovic - 2-Filip Stojkovic, 21-Emrah Klimenta, 5-Nemanja Mijuskovic, 6-Zarko Tomasevic - 8-Marko Jankovic, 19-Aleksandar Scekic, 20-Mirko Ivanic, 4-Nikola Vukcevic, 3-Vladimir Jovovic - 11-Fatos Beciraj

Mecz Polska - Czarnogóra zostanie rozegrany na PGE Narodowym przy zamkniętym dachu - poinformował rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski.

Znamy już skład reprezentacji Polski. W porównaniu z czwartkowym meczem z Armenią, wygranym przez Polaków 6:1, w wyjściowym ustawieniu zaszła jedna zmiana. Karola Linettego zastąpi Krzysztof Mączyński.

Reprezentacja Polski jest o krok od awansu do piłkarskich mistrzostw świata 2018 w Rosji. Podopieczni Adama Nawałki muszą dziś wygrać lub chociaż zremisować z Czarnogórą. Początek spotkania na PGE Narodowym o godz. 18.