Polski kierowca po raz trzeci z rzędu rajdowym mistrzem Europy. Pierwszy taki wyczyn w historii

Świat
Polski kierowca po raz trzeci z rzędu rajdowym mistrzem Europy. Pierwszy taki wyczyn w historii
Facebook/Kajetan Kajetanowicz

Kajetan Kajetanowicz z pilotem Jarosławem Baranem (Ford Fiesta R5) po raz trzeci z rzędu zapewnili sobie tytuł mistrzów Europy w rajdach samochodowych.

Rywalizacja o tytuł w 2017 roku zakończyła się na pierwszym etapie Rajdu Lipawy, 8. rundy cyklu, gdy najgroźniejszy rywal Polaka w walce o końcowe zwycięstwo Portugalczyk Bruno Magalhaes (Skoda Fabia R5) rozbił swój samochód na superoesie w Lipawie i nie mógł jazdy kontynuować.

 

Na tym samym odcinku specjalnym samochód uszkodził lider po pięciu OS-ach Rosjanin Aleksiej Łukjaniuk (Ford Fiesta R5).

 

Wieczorem w Lipawie warunki atmosferyczne bardzo się pogorszyły, w tej sytuacji po kilku kraksach organizatorzy ostatni sobotni odcinek przerwali, a później definitywnie odwołali.

 

 

Załoga Lotos Rally Team jako pierwsza w historii wywalczyła tytuł trzy razy z rzędu.

 

W Rajdzie Lipawy, który zakończy się w niedzielę, po sześciu odcinkach specjalnych (siódmy został odwołany) prowadzi Rosjanin Nikołaj Griazin (Skoda Fabia R5). Drugi ze stratą 18,3 s jest Fin Kalle Rovanpera (Ford Fiesta R5), a trzeci Kajetanowicz - 59,3 s.

 

W niedzielę w programie jest sześć odcinków specjalnych o długości prawie 90 km. Prognoza pogody zapowiada opady deszczu, trasy będą bardzo śliskie.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie