Weekendowe przerwy techniczne w kilku bankach. Mogą wystąpić problemy z wypłatą gotówki

Biznes
Weekendowe przerwy techniczne w kilku bankach. Mogą wystąpić problemy z wypłatą gotówki
Polsat News

Część banków zapowiada na najbliższy weekend przerwy techniczne spowodowane pracami modernizacyjnymi. W ich wyniku klienci będą mieli w określonych godzinach utrudniony dostęp do niektórych bankowych usług on-line, a niekiedy także do bankomatów. Sprawa dotyczy: Euro Banku, PKO BP, Credit Agricole, ING Banku Śląskiego, Banku Millennium, Volkswagen Banku, mBanku, BGŻ BNP Paribas (Sygma Online).

Euro Bank na swojej stronie poinformował, że w nocy z 6 na 7 października 2017, czyli z piątku na sobotę, w godzinach 23.35 - 3.00 będą trwały prace modernizacyjne. "W tym czasie korzystanie z serwisu eurobank online oraz aplikacji mobilnej nie będzie możliwe. Serdecznie przepraszamy za niedogodności" - czytamy na stronie internetowej banku.

 

PKO BP: ograniczenia w działaniu aplikacji

 

Z kolei Bank PKO BP poinformował, że w sobotę 7 października od godz. 1.00 do godz. 6.00 nie będzie działała zakładka karty, a w niedzielę 8 października od godziny 3.00 do 4.00 nie będzie możliwe korzystanie z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz z płatności w sklepach internetowych "Płacę z iPKO".

 

"W czasie trwania przerwy transakcje dokonywane przy pomocy aplikacji IKO połączonej z kontem osobistym w PKO Banku Polskim zostaną ograniczone do wypłat z bankomatów oraz płatności w sklepach stacjonarnych. Wszystkie karty płatnicze PKO Banku Polskiego będą obsługiwane bez zakłóceń, zarówno w zakresie płatności w sklepach, jak i wypłat z bankomatów" - poinformował bank na stronie.

 

Credit Agricole: przerwa niezbędna do podnoszenia jakości obsługi

 

Także Credit Agricole zapowiedział, że w najbliższy weekend planuje "przerwę serwisową w pracy naszych systemów informatycznych, niezbędną do podnoszenia jakości obsługi".

 

"Od godz. 21.00 w sobotę 7 października do godz. 12.00 w niedzielę 8 października wyłączone będą serwisy bankowości elektronicznej CA24 oraz ograniczony zostanie dostęp do produktów i usług naszego banku. Uprzejmie prosimy o wykonanie planowanych płatności i przelewów we wcześniejszym terminie" - zaznaczył bank na swojej stronie.

 

"W szczególności niedostępne będą serwisy CA24 (internetowy, mobilny, tekstowy), automatyczny serwis telefoniczny IVR, płatności internetowe Przelew Online. Nie będzie więc np. można zalogować się na swoje konto w e-banku, aplikacji mobilnej, zapłacić za zakupy przelewem online w sklepie internetowym. Nie będzie możliwe również otrzymywanie powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą czy odpowiedzi na wysłane zapytanie o saldo. Serwis telefoniczny CA24 będzie dostępny wyłącznie w zakresie zastrzegania kart - poza zastrzeżeniem karty, nie będzie możliwe wykonanie żadnej innej operacji w tym serwisie" - dodano w komunikacie Credit Agricole.

 

Bank zapewnił zarazem, że nie przewiduje utrudnień w korzystaniu z kart płatniczych w sklepach i punktach usługowych, a także przy wypłacie gotówki z bankomatów.

 

ING Bank Śląski: niedostępne bankomaty i wpłatomaty oraz opłatomaty

 

Również ING Bank Śląski poinformował, że w nocy z 7 na 8 października, czyli z soboty na niedzielę, w godzinach od 0.00-5.00 planuje przeprowadzić prace serwisowe. "W trakcie prowadzonych prac niedostępne będą urządzenia gotówkowe zlokalizowane w placówkach tj. bankomaty i wpłatomaty oraz opłatomaty" - głosi komunikat banku.

 

W niedzielę 8 października w godzinach 1.00-4.00 będą niedostępne oferowane przez Bank Millennium: system Millenet, aplikacja mobilna, płatności BLIK oraz internetowe, wpłaty i wypłaty kartami. "Mamy nadzieję przywrócić pełną dostępność wcześniej!" - podkreślił bank.

 

Również Volkswagen Bank poinformował, że "8 października (niedziela) od godziny 8.00 do godziny 12.00 prowadzone będą prace techniczne w systemach bankowych". "W związku z tym w podanych godzinach dostęp do rachunków przez Internet i telefon może być utrudniony" - czytamy na stronie banku.

 

mBank: nie wypłacisz gotówki 

 

Z kolei w przypadku mBanku od piątku 6 października od godz. 20.00 do soboty 7 października do godz. 8.00 nie będzie można zarejestrować nowego profilu zaufanego i podpisać za jego pomocą dokumentów urzędowych. "Utrudnienia wynikają z prowadzonych prac wdrożeniowych" - poinformował bank.

 

Ponadto w środę 11 października br. we wczesnych godzinach porannych bank planuje przeprowadzenie prac modernizacyjnych. "Dlatego w godzinach 04.00–05.15 nie zapłacisz kartą, nie wypłacisz gotówki z bankomatu oraz nie skorzystasz z wpłatomatu z użyciem karty. Dostępna jednak będzie usługa BLIK" - czytamy na stronie mBanku.

 

BGŻ BNP Paribas: przerwa w dostępie do Sygma Online

 

Z kolei na stronie BGŻ BNP Paribas poinformowano o przerwie w dostępie do usług Sygma Online. System ten jest niedostępny w piątek 6 października od godziny 14.00 do soboty 7 października do godziny 5.00.

 

PAP

ml/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie