Ośmioro niemowląt zmarło w ciągu doby w szpitalu w Indiach

Świat
Ośmioro niemowląt zmarło w ciągu doby w szpitalu w Indiach
Darko Stojanovic/Pixabay.com/CC0 Creative Commons
Zdjęcie ilustracyjne

Co najmniej ośmioro niemowląt zmarło w ciągu doby w jednym ze szpitali w mieście Barpeta w stanie Asam na północnym wschodzie Indii - poinformowały w piątek lokalne władze. Według mieszkańców dzieci zmarły z powodu słabo rozwiniętej infrastruktury szpitalnej i zaniedbań lekarzy.

Przedstawiciele miejscowej służby zdrowia uważają, że to zbieg okoliczności, iż w ciągu doby w tej samej placówce zmarły niemowlęta mające od jednego dnia do dwóch miesięcy.

 

Minister zdrowia w stanie Asam Himanta Biswa Sarma powiedział agencji prasowej PTI, że dzieci zmarły "ze względu na poważne powikłania medyczne, a nie z powodu zaniedbań ze strony człowieka".

 

- Rozmawiałem z lekarzami i kategorycznie podkreślili, że niemowląt nie dało się uratować, pomimo najlepszej opieki z ich strony - powiedział minister. Nie poinformowano, co dokładnie spowodowało śmierć niemowląt.

 

Stan Asam jest drugim pod względem śmiertelności niemowląt stanem w Indiach. Przed miesiącem bez mała 200 dzieci zmarło w dwóch szpitalach w stanie Uttar Pradeś na północy Indii.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie