"Oczekiwałem tego". Lubański o pobiciu rekordu strzelonych bramek w reprezentacji

Polska

Robert Lewandowski strzelając w meczu z Armenią 50. gola w reprezentacji zdetronizował Włodzimierza Lubańskiego, który przez ostatnie 40 lat był najlepszym strzelcem Biało-Czerwonych. - Oczekiwałem tego, że w najbliższym czasie Lewandowski pobije mój rekord. Serdecznie mu tego gratuluję i gratuluję również polskiemu zespołowi zdecydowanego zwycięstwa - powiedział w Polsat News Lubański.

W czwartek w meczu eliminacji do mistrzostw świata w Rosji, Polska pokonała Armenię 6:1.


Trzy bramki strzelił Robert Lewandowski, który został najlepszym strzelcem w historii reprezentacji.


"Ta liczba jest imponująca"


- Lewandowski jest zawodnikiem światowej klasy i rzeczywiście jest niezwykle skuteczny - powiedział Lubański.


Jak podkreślił były reprezentant, Lewandowski "dla reprezentacji kraju był to zawodnik, który decydował o tym, czy się wygrywa, czy nie". - Ta liczba 90 meczów w reprezentacji i 50 bramek jest rzeczywiście imponująca - dodał.


"Strzeliłbym jeszcze kilka bramek"


Joanna Górska zauważyła, że wcześniejszy rekord Lubańskiego - 48 bramek, został ustanowiony w 75 meczach. Lubański przypomniał, że w wieku 27 lat musiał zakończyć międzynarodową karierę przez nieszczęśliwą kontuzję.


- Gdybym rozegrał jeszcze kilka lat w reprezentacji, strzeliłbym na pewno więcej bramek - podkreślił Lubański.


"Nie ma już co poprawiać"


Zapytany, czy możliwe jest, by Polska nie awansowała do mundialu, odpowiedział: nie biorę pod uwagę takiej sytuacji. - Będę na stadionie (w niedzielę, podczas meczu z Czarnogórą - red.), będę kibicował polskiemu zespołowi - dodał.


Zdaniem byłego reprezentanta, "nie ma już co poprawiać" w polskim zespole. - Polacy pokazali w Armenii, że znajdują się w bardzo dobrej formie - podkreślił. - Nasz zespół rozegrał wczoraj mecz perfekcyjny - podkreślił.


- Było widać po sposobie gry, po sposobie poruszania się, że wszyscy są w dobrej formie. Takie zwycięstwo pomaga również w zdobywaniu zaufania do swoich umiejętności - zaznaczył Lubański.


Lubański typuje wynik


Jak dodał, "zespół polski wyjdzie z pełnym przekonaniem do gry w niedzielę, że są w stanie następnego przeciwnika pokonać".


- Jestem przekonany, że będzie to dobry mecz, ale na pewno niełatwy, bo nie ma łatwych meczów w eliminacjach do mundialu - dodał.


- Chciałbym, żeby polski zespół wygrał 1:0 lub 2:0 - powiedział były reprezentant.

 

Polsat News, polsatnews.pl

prz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie