"Nieodłączny atrybut obywatela i patrioty". iPhone ze złotym wizerunkiem Putina

Biznes
"Nieodłączny atrybut obywatela i patrioty". iPhone ze złotym wizerunkiem Putina
caviar-phone.ru

Caviar, rosyjsko-włoski producent luksusowych telefonów komórkowych, wypuścił linię iPhonów na urodziny Władimira Putina. Prócz profilu rosyjskiego przywódcy w złocie na aparatach widnieje napis "Putin 2018", co jest aluzją do wyborów prezydenckich w Rosji.

Jak podaje anglojęzyczny "The Moscow Times", seria obejmuje 65 smartfonów (iPhone 8, iPhone 8+ i iPhone X). Portal Lenta.ru zapewnia, iż pierwszy aparat z tej serii jest zarezerwowany dla samego Putina.

 

Na obudowie telefonu umieszczono złoty profil rosyjskiego prezydenta. Zależnie od wybranej wersji profil widnieje na czarnym lub ciemnoczerwonym tle. Ta druga obudowa, wykonana z kompozytu marmuru nawiązuje - jak podaje producent - do opraw najważniejszych rosyjskich aktów prawnych i paszportów FR.

 

 

Limitowana seria, tylko 65 sztuk


Caviar podał, iż napis "V.V. Putin 2018" symbolizuje "oczekiwania i nadzieje wszystkich tych, którzy gotowi są poprzeć kandydaturę Władimira Putina w najbliższych wyborach prezydenckich", zaplanowanych na marzec przyszłego roku.

 

Aparaty tej serii firma reklamuje jako "nieodłączny atrybut obywatela i patrioty", choć jak przyznaje - "nie dla każdego", ze względu na limitowaną serię 65 sztuk.

 

 

Notowania Putina wzrosły po aneksji Krymu


Zgodnie z oficjalną biografią rosyjskiego prezydenta urodził się on 7 października 1952 roku w Leningradzie, zatem w sobotę będzie świętował 65. urodziny. Natomiast udziału w przyszłorocznych wyborach prezydenckich Putin jeszcze oficjalnie nie deklarował. 

 

Niezależna telewizja Dożd podała w piątek, powołując się na źródła zbliżone do Kremla, iż prezydent ogłosi zamiar ubiegania się o kolejną kadencję w grudniu, najpóźniejszym możliwym terminie przed rozpoczęciem kampanii wyborczej.

 

Firma Caviar już wcześniej produkowała smartfony z wizerunkiem Putina - w 2014 roku. Jak przypomina "The Moscow Times", po dokonanej przez Rosję w marcu 2014 roku aneksji Krymu notowania Putina w Rosji wzrosły rekordowo, a jego wizerunki zaczęto umieszczać na różnego rodzaju akcesoriach.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie