Chwile grozy na lotnisku. Wiatr miotał airbusem przy lądowaniu. "Niesamowita robota pilotów"

Świat
Chwile grozy na lotnisku. Wiatr miotał airbusem przy lądowaniu. "Niesamowita robota pilotów"
YouTube/Cargospotter

Samolot pasażerski A380 miał poważne problemy podczas czwartkowego lądowania na lotnisku w niemieckim Duesseldorfie. Orkan Ksawery, który przeszedł przez Niemcy, rzucał samolotem na boki i utrudniał zejście na ziemię. Pilotom udało się w końcu wylądować. "Niesamowita robota" - napisał autor nagrania udostępnionego w internecie.

Moment lądowania uchwycił na nagraniu niemiecki spotter Martin Bogdan, a całą historię opisał lokalnemu portalowi rp-online.de.

 

Mężczyzna obserwuje samoloty od lat i, jak napisał, "nagrywałem tysiące lądowań z wiatrem bocznym, ale to lądowanie A380 było ekstremalnie trudne i wyjątkowe". "Na początku wyglądało całkiem normalnie. Ale po dotknięciu ziemi pilot próbował wyrównać do pasa startowego i to wyglądało niesamowicie" - dodał Martin Bogdan.

 

"Kunszt pilotów"

 

Zdaniem spottera lądowanie pokazało "kunszt pilotów". "Niesamowita robota" - gratulował pilotom.

 

Dwupoziomowy airbus A380 to największy samolot pasażerski na świecie. Może zabrać od 500 do 800 pasażerów. Rozpiętość skrzydeł airbusa to prawie 80 m, a jego długość to ponad 70 m. W momencie lądowania może osiągać masę 380 ton.

 

 

re-online.de, polsatnews.pl

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie