W Poznaniu powstał pierwszy samoobsługowy kantor

Biznes
W Poznaniu powstał pierwszy samoobsługowy kantor
Pixabay/Martaposecmuckel

Pierwszy samoobsługowy kantor uruchomiono w centrum handlowym przy dworcu kolejowym w Poznaniu. Urządzenie - przypominające wyglądem bankomat - umożliwia wymianę złotych i euro. Spółka, która zainstalowała urządzenie planuje uruchomienie kolejnych samoobsługowych kantorów marki Walutomat w innych polskich miastach.

- Pierwszy z samoobsługowych kantorów stanął w Poznaniu, bo tu mieści się nasza siedziba, ponadto, Poznań to popularny w Polsce kierunek turystyczny. Co dwudziesty turysta zagraniczny w Polsce zatrzymuje się w tym mieście, w ubiegłym roku było ich 400 tys. Sądzimy, że wielu z nich skorzysta z bezobsługowego kantoru, podobnie jak chętnie robią to turyści w Chorwacji i Serbii, gdzie takie urządzenia cieszą się dużą popularnością” - powiedział Dawid Gałat ze spółki Currency One.

 

Jak zaznaczył, automatyka bankowa rozwija się na całym świecie, szczególnie w Azji i na Bałkanach.

 

W czterech językach

 

Urządzenie jest czynne przez całą dobę i cały tydzień. Interfejs urządzenia zaprogramowany jest w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim.

 

Spółka Currency One planuje zintegrowanie kantoru samoobsługowego z serwisem internetowym Walutomat, w taki sposób, by użytkownik platformy mógł wymienić walutę online, a odebrać ją w gotówce w kantorze samoobsługowym.

 

Currency One jest operatorem serwisów Internetowykantor.pl oraz Walutomat. Z usług spółki korzysta ponad 450 tys. klientów, którzy w 2016 roku wymienili równowartość 14,5 mld zł. Walutomat to założona w 2009 roku pierwsza w Polsce platforma społecznej wymiany walut. W serwisie zarejestrowało się ponad 220 tys. użytkowników.

 

PAP

kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie