Ponad 400 zgłoszeń w Wielkopolsce. Strażacy walczą ze skutkami wichury

Polska
Ponad 400 zgłoszeń w Wielkopolsce. Strażacy walczą ze skutkami wichury
Polsat News

Już ponad 400 zgłoszeń odebrała Państwowa Straż Pożarna w związku z potężnymi wichurami, jakie od popołudnia przechodzą nad regionem. Najgorsza sytuacja jest obecnie w powiecie leszczyńskim, poznańskim, nowotomyskim, ostrowskim, grodziskim i wolsztyńskim.

- Zgłoszenia dotyczą głównie powalonych drzew, uszkodzonych i zerwanych dachów, ale także podtopień i uszkodzonych linii energetycznych - powiedział kpt. Karol Kędziorski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Staży Pożarnej.

 

Jak dodał, na chwilę obecną nie ma żadnych informacji o osobach poszkodowanych. - Do poważniejszego zdarzenia doszło jedynie w miejscowości Małachowo w powiecie śremskim. Tam z powodu uszkodzenia budynku mieszkalnego ewakuowano 6 osób, w tym troje dzieci - powiedział Kędziorski.

 

50 tys. odbiorców nie ma prądu

 

Mateusz Gościniak z Enei Operator powiedział, że obecnie bez dostępu do energii elektrycznej jest ponad 50 tys. odbiorców. Najwięcej awarii odnotowano w okolicach Leszna.

 

Problemy z dostawą energii elektrycznej mają także mieszkańcy okolic Jarocina, Kalisza, Kępna, Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, Słupcy i Turku - obsługiwani przez Energę Operator.

 

Wichury na terenie Wielkopolski, według prognoz IMGW, mają tracić na sile ok. godz. 22.

 

PAP

 

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie