"Będzie miało charakter polityczny". Dera o spotkaniu prezydenta i lidera PiS

Polska

W piątek prezydent Andrzej Duda spotka się z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. W programie "Gość Wydarzeń" minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera zapowiedział, że spotkanie będzie miało charakter polityczny, a jego celem jest uzgodnienie, jak będą przebiegały prace nad projektami reformy sądownictwa.

- Ustalenie i uzgodnienie tego, w jaki sposób będą przebiegały prace nad tymi projektami (o SN i KRS - red.) w polskim Sejmie - tego, zdaniem Dery, ma dotyczyć spotkanie, które odbędzie się w Belwederze na prośbę Jarosława Kaczyńskiego.

 

Beata Lubecka zapytała Derę, czy prezydent zgodzi się na to, by Senat, większością 3/5 głosów, wybrał członków nowej Krajowej Rady Sądownictwa, jeżeli tych kandydatów nie zdoła wcześniej wyłonić Sejm.

 

- Najpierw musi dojść do jakiejś propozycji zmian, więc trudno w tej chwili rozmawiać o wariancie, który nie istnieje. Mówi się o tym gdzieś w tle, a projekty mają to do siebie, że są konkretne poprawki oraz zapisy i wtedy będzie się można do tego pomysłu odnieść - odpowiedział minister w Kancelarii Prezydenta.

 

Dotychczasowe odcinki "Gościa Wydarzeń" można oglądać na portalu polsatnews.pl w zakładce "Nasze programy".

 

Polsat News, polsatnews.pl

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie