Sprawca strzelaniny w Las Vegas zainstalował kamery w hotelu. Wcześniej przelał 100 tys. dolarów na konto na Filipinach

Świat
Sprawca strzelaniny w Las Vegas zainstalował kamery w hotelu. Wcześniej przelał 100 tys. dolarów na konto na Filipinach
PAP/EPA/Paul Buck

Na kilka dni przed dokonaniem masakry w Las Vegas sprawca strzelaniny, Stephen Paddock, przelał pieniądze na konto zarejestrowane na Filipinach. Przebywała tam wówczas jego 62-letnia partnerka Marilou Danley. We wtorek wieczorem ujawniono także, że mężczyzna zamontował kamery w hotelu Mandalay Bay.

Nadal nie wiadomo, co sprawiło, że emerytowany księgowy bez przestępczej przeszłości postanowił strzelać do uczestników koncertu Dotychczasowe ustalenia policjantów wskazują na to, że działał sam.

 

- To oczywiste, że działał z premedytacją. Wszystko było wcześniej szczegółówo zaplanowane - powiedział szeryf policji w Los Angeles Joseph Lombardo.

 

Przed ostrzałem publiczności koncertu, Stephen Paddock zamontował kamery w hotelu Mandalay Bay - dwie na korytarzu, trzecią w wizjerze, dzięki którym mógł kontrolować sytuację.

 

Jego partnerka, 62-letnia Marilou Danley jest już w Los Angeles, wkrótce zostanie przesłuchana. Według śledczych jej zeznania mogą być kluczem do znalezienia motywu przestępcy. Nie oznacza to jednak, że jest podejrzana. Nie postawiono jej na razie żadnego zarzutu. Na nagraniu z lotniska widać, że porusza się na wózku inwalidzkim.

 

 

Transakcje na znaczne sumy w kasynach

 

Po ataku w poszukiwania Danley zaangażowały się władze USA, Filipin i Australii. Kobieta jest obywatelką Australii. Przyleciała na Filipiny z Hong Kongu, 25 września.

 

Stacja CNN opublikowała także zdjęcia pary wykonane na Filipinach w 2013 roku. Śledczy podejmą w ich spawie współpracę z władzami państwa. Wiadomo, że Danley pracowała kiedyś w kasynie w Nevadzie, gdzie poznała Paddocka. Wcześniej przez 25 lat była żoną Gary'ego Danley'a. Para rozwiodła się w 2015 roku.

 

Policjanci ujawnili, że sprawca ataku wykonał ostatnio transakcje na około 160 000 dolarów w salonach gier - nie wiadomo jednak, ile pieniędzy wygrał, ani ile stracił.

 

CNN, BBC, The Telegraph, nytimes.com, polsatnews.pl

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie