Policja poszukuje świadków tragicznego wypadku w Katowicach. Opublikowała nagranie w sieci

Polska

Śląska policja zamieściła nagranie tragicznego wypadku, do którego doszło 16 września na Drogowej Trasie Średnicowej w Katowicach, w zderzeniu trzech pojazdów zginęła wówczas 68-letnia kobieta kierująca volvo. Policjanci liczą, że dzięki publikacji filmu znajdą się świadkowie tego wypadku.

Do wypadku doszło 16 września o godz. 8.12. Zderzyły się tam trzy jadące jezdnią w kierunku Chorzowa samochody: bmw serii 3, volvo v40 i renault traffic. Po zderzeniu pojazdy wpadły w poślizg, wyrzuciło je na prawe pobocze.

 

Po przełamaniu bariery energochłonnej, dachowały, spadając na niżej biegnącą, równoległą drogę prowadząca do centrum handlowego. W wyniku wypadku zginęła 68-letnia kobieta, kierująca volvo.

 

Chodzi o "pierwszą fazę wypadku"

 

Policja, która ustala okoliczności wypadku, za zgodą prokuratora opublikowała na swej stronie dramatyczne nagranie z monitoringu. Widać na nim jednak już ostatnią fazę wypadku - gdy samochody, które wpadły w poślizg uderzają w barierę i spadają ze skarpy.

 

"Być może znajdzie się kierowca, który zarejestrował na samochodowej kamerce pierwszą fazę wypadku albo świadek, który widział, jak to wszystko się zaczęło" - powiedziała rzeczniczka katowickiej policji komisarz Aneta Orman.

 

Osoby będące świadkami lub posiadające nagranie z kamery samochodowej, proszone są o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach lub o kontakt telefoniczny pod numerem 32 200 2309 lub całodobowo 32 200 2777.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie