Holendrzy kupią w Polsce 79 pociągów nowej generacji

Biznes
Holendrzy kupią w Polsce 79 pociągów nowej generacji
Nederlandse Spoorwegen

800 mln euro zapłacą holenderskie koleje za wyprodukowanie specjalnie dla nich 79 pociągów. Powstaną one w firmie w Chorzowie, która należy do francuskiego koncernu Alstom. We wtorek na dworcu w Amersfoort, w środkowej Holandii, Nederlandse Spoorwegen - koleje holenderskie - zaprezentowały prototyp jednej z zamówionych maszyn Coradia Stream, najnowszej generacji regionalnych pociągów Coradia.

Holenderskie narodowe linie kolejowe NS podkreślają, że nowa generacja pociągów Intercity, które powstają na jej zamówienie, zapewnią podróżnym większą przestrzeń nad miejscami siedzącymi oraz "niezwykłe toalety" - w całości wytapetowane w obrazami m.in. krajobrazów, natury.


Rzecznik holenderskiej kolei zapewniał w rozmowie z serwisem transport-online.nl, że 25-osobowy Zespół ds. Testów starannie sprawdził wszystkie strefy nowego pociągu. Poprawa, w stosunku do taboru, którym kolej dysponuje teraz, miała nastąpić pod każdym względem i parametem.

 


Pociągi nazywane przez operatora Intercity Next Generation (ICNG), będą rozwijały prędkość do 200 km na godzinę. Od 2021 roku zaczną obsługiwać linie: Amsterdam-Rotterdam-Breda oraz Den Haag-Eindhoven.

 

transport-online.nl, polsatnews.pl

grz/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze