Gowin: nowy projekt ustawy antyaborcyjnej trafi pod obrady Sejmu

Polska
Gowin: nowy projekt ustawy antyaborcyjnej trafi pod obrady Sejmu
PAP/Bartłomiej Zborowski

Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że projekt ustawy antyaborcyjnej jeszcze w tej kadencji trafi do Sejmu. Poprę zakaz aborcji ze względów eugenicznych; to że dziecko jest chore, nie jest powodem, by pozbawiać je życia - mówił. Na pewno nie poprę całkowitego zakazu aborcji - dodał.

Jarosław Gowin w środę w radiu Kraków podkreślił, że jeszcze w tej kadencji pod obrady Sejmu trafi projekt dot. ustawy antyaborcyjnej.

 

- Ja mam stanowisko niezmienne: na pewno poprę zakaz aborcji ze względów eugenicznych. To, że dziecko jest chore, nie jest powodem do tego, żeby pozbawiać je życia. Natomiast na pewno nie poprę całkowitego zakazu aborcji - oświadczył wicepremier.

 

"W tych sprawach nie może być dyktatu partii"


Minister nauki zaznaczył, że w takich sprawach, jak aborcja decyduje zasada wolności sumienia i tu każdy poseł będzie głosował tak, jak dyktuje mu jego sumienie.

 

- Na pewno będą tacy, również w mojej partii, którzy się opowiedzą za całkowitym zakazem aborcji, być może zdarzy się ktoś, kto będzie głosował przeciwko zakazowi aborcji eugenicznej - jeszcze raz podkreślam - w tych sprawach nie może być dyktatu partii - zaznaczył minister Gowin.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie