Znaleziono ładunek wybuchowy w Paryżu. Są zatrzymania

Świat
Znaleziono ładunek wybuchowy w Paryżu. Są zatrzymania
Reuters

Przed budynkiem mieszkalnym w Paryżu znaleziono ładunek wybuchowy; zatrzymano pięć osób, w tym jedną, która się "zradykalizowała" - poinformował we wtorek w radiu France Inter minister spraw wewnętrznych Francji Gerard Collomb.

Jak sprecyzował szef francuskiego MSW, ładunek znaleziono w nocy z piątku na sobotę w ekskluzywnej, 16. dzielnicy Paryża, co według niego oznacza, że Francja wciąż jest zagrożona atakami terrorystycznymi. W hallu budynku i przed nim znaleziono kilka butli z gazem wyposażonych w zapalnik.

 

- Wśród osób, które zostały zatrzymane, jest jedna, która się zradykalizowała - podkreślił Collomb, mając najprawdopodobniej na myśli islamizację. Dodał, że policja wszczęła śledztwo.

 

Atak w Marsylii

 

W niedzielę przed głównym dworcem kolejowym w Marsylii mężczyzna zabił nożem dwie młode kobiety; napastnika zaraz potem zastrzelił ochraniający dworzec żołnierz. Władze wskazują, że był to "prawdopodobnie czyn terrorystyczny". Do ataku nożownika przyznało się tzw. Państwo Islamskie (IS).

 

Francja uczestniczy w koalicji walczącej z IS od 2014 roku. Od tego czasu była wielokrotnie celem ataków terrorystycznych.

 

- Od początku roku doświadczyliśmy wielu ataków terrorystycznych, w których zginęło wiele osób. Wciąż jesteśmy w stanie wojny (z terrorystami") - podkreślił minister Collomb.

 

PAP

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze