Pseudokibice wdarli się na stadion. 39 osób zatrzymanych

Polska

Kilkudziesięciu pseudokibiców drużyny piłkarskiej z Lubina zostało zatrzymanych przez policjantów, po tym jak podczas meczu I ligi piłki nożnej pomiędzy drużynami z Głogowa i Opola, wdarli się bezprawnie na teren stadionu.

Do zdarzenia doszło 30 września w Głogowie podczas meczu 11. kolejki I ligi pomiędzy miejscowym Chrobrym a Odrą Opole. Przed rozpoczęciem meczu pseudokibice Zagłębia Lubin, którzy mają "zgodę" z drużyną z Opola, wdarli się na sektor kibiców drużyny gości, aby wspólnie zagrzewać piłkarzy do walki. 

 

Organizatorzy imprezy, bojąc się zamieszek, wezwali kibiców z Lubina do opuszczenia stadionu.

 

Sympatycy Zagłębia nie zamierzali jednak opuścić trybun, więc organizatorzy imprezy poprosili o pomoc policję, która zatrzymała 39 pseudokibiców.

 

Pierwsi pseudokibice usłyszeli już wyroki

 

Wobec wszystkich zatrzymanych, którzy zakłócili przebieg imprezy masowej skierowano w trybie przyspieszonym do sądu akty oskarżenia za złamanie przepisu art. 60 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

 

Pierwszych 16 pseudokibiców już usłyszało w tej sprawie wyrok sądowy: dwuletni zakaz wstępu na imprezy masowe, karę grzywny w wysokości kilku tysięcy złotych oraz obowiązek pokrycia kosztów sądowych.

 

Sprawy pozostałych zatrzymanych pseudokibiców zostaną rozpatrzone przez sąd w ciągu kilku najbliższych godzin. Wszystkim grożą podobne, surowe konsekwencje za złamanie prawa podczas imprezy masowej.

 

polsatnews.pl

dk/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie