Drażniąca substancja w szkole w Radomiu. Czworo dzieci na obserwacji

Polska
Drażniąca substancja w szkole w Radomiu. Czworo dzieci na obserwacji
Polsat News/Zdj. ilustracyjne

Czworo uczniów jednej ze szkół podstawowych w Radomiu trafiło we wtorek na obserwację do szpitala. Dzieci poczuły się źle prawdopodobnie w związku z rozpyleniem w szkole niezidentyfikowanej substancji drażniącej. Ewakuowano około 560 osób.

Jak poinformował rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu Konrad Neska, dyrekcja szkoły podstawowej nr 28 poinformowała strażaków o tym, że część dzieci przebywających na drugim piętrze budynku poczuła się źle i w związku z tym zarządzono ewakuację około 560 uczniów.

 

Do szkoły wezwano pogotowie ratunkowe. Czworo uczniów trafiło na obserwację do szpitala.

 

Strażacy nie stwierdzili niczego podejrzanego


W szkole wyczuwalny był drażniący zapach. W celu przewietrzenia budynku, nauczyciele pootwierali okna. Strażacy, którzy przyjechali na miejsce, nie stwierdzili niczego podejrzanego.

 

- Nasze urządzenia nie wykryły obecności żadnych niebezpiecznych substancji, ale gdy przyjechaliśmy na miejsce, szkoła była już przewietrzona - zaznaczył rzecznik. Strażacy podejrzewają, że ktoś musiał wcześniej rozpylić jakąś substancję drażniącą, stąd złe samopoczucie części uczniów.

 

Uczniowie początkowo zostali ewakuowani na zewnątrz budynku. Potem - ze względu na padający deszcz - przeszli do sali gimnastycznej. Po przewietrzeniu klas i korytarzy mają wrócić na lekcje.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie