Zamówił mszę za wytrwałość dziennikarzy Polsatu i TVN. Ksiądz zamienił "wytrwałość" na… "rzetelność"

Polska
Zamówił mszę za wytrwałość dziennikarzy Polsatu i TVN. Ksiądz zamienił "wytrwałość" na… "rzetelność"
Facebook/Krzysztof Zakreta

Gdy Krzysztof Zakreta w Środę Popielcową usłyszał, że w kościele w Iławie odprawiana jest msza za Radio Maryja i telewizję Trwam, zamówił nabożeństwo w intencji dziennikarzy i widzów Polsatu oraz TVN o "wytrwałość w głoszeniu prawd papieża Franciszka, wartości wspólnoty europejskiej i państwa prawa". Msza odbyła się w niedzielę, a ksiądz odczytując intencję zamienił "wytrwałość" na "rzetelność".

Zamiana słów całkowicie zaburzyła sens zamówionej przez pana Krzysztofa intencji.

 

- Jestem bardzo zaskoczony i zniesmaczony tą sytuacją. We wtorek wybieram się na rozmowę do proboszcza i będę oczekiwał wyjaśnień. To się jednak już stało. Zostałem w ten sam sposób przedstawiony z imienia i nazwiska, jako osoba która uważa, że wymienione przeze mnie stacje nie głoszą prawdy, a moje zdanie jest zupełnie odwrotne - powiedział Krzysztof Zakreta "Gazecie Iławskiej".

 

Mężczyzna na swoim profilu na Facebooku opublikował treść intencji modlitewnej, jaką złożył w iławskim kościele pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

 

"Msza święta w intencji dziennikarzy i widzów telewizji TVN i Polsat o wytrwałość w głoszeniu prawd papieża Franciszka, wartości założycielskich wspólnoty europejskiej i państwa prawa" - głosi treść intencji.

 

 

Zakreta zaprosił "wszystkich chętnych" do wzięcia udziału w mszy. W komentarzu pod postem napisał: "Gdy w środę popielcową w iławskim białym kościele o godz. 18 usłyszałem, że msza święta odprawiana jest za Radio Maryja i Telewizję Trwam postanowiłem i 7 marca zamówiłem mszę świętą za media, które na swoich falach promują prawdę, tolerancję, państwo prawa, polską rację stanu, pomoc uchodźcom wojennym, troskę o zgwałcone i skrzywdzone kobiety itp. Już dziś zapraszam na sumę".

 

Intencja została jednak zmieniona. Zakreta opublikował film, na którym słychać, że ksiądz modli się za rzetelność dziennikarzy.

 

 

Zmieniona intencja pojawiła się też na stronie internetowej parafii.

 

 

Z prośbą o komentarz zatelefonowaliśmy do parafialnej kancelarii:

 

- Szczęść Boże, jestem dziennikarzem polsatnews.pl. Chciałem zapytać o niedzielną mszę i kwestię pomylenia treści intencji...

- Sprawa została wyjaśniona z zamawiającym. To pozostanie między nim a nami. Wyjaśnienia należały się tylko temu panu, który tę intencję zamówił. Nie rozumiem, dlaczego państwa zainteresował ten temat. Jest wiele ciekawszych, społecznych.

- Nas zainteresowała akurat ta sprawa. Rozmawiam z księdzem proboszczem, z księdzem, który odprawiał tę mszę?

- To nie ma znaczenia. Proszę skontaktować się z panem Krzysztofem i jego pytać. 

- Dlaczego ksiądz nie chce się przedstawić?

- Myślę, że ta rozmowa zostanie teraz zakończona.

 

polsatnews.pl, "Gazeta Iławska".

ml/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie