Wykoleił się pociąg towarowy przewożący węgiel. Szlak Łuków-Dęblin nieprzejezdny

Polska

Wykolejeniu uległo sześć wagonów składu towarowego. Wskutek zdarzenia nikt nie ucierpiał. Konieczne było uruchomienie komunikacji zastępczej. Ruch na trasie Łuków-Dęblin (woj. lubelskie) ma zostać przywrócony we wtorek pod koniec dnia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godz. 8 na wyjeździe ze stacji Stawy na szlaku Łuków-Dęblin. Wykoleiło się sześć wagonów składu towarowego PKP Cargo relacji Jaszczów – Świerże Górne przewożącego węgiel.

 

Sprawę zbada specjalna komisja

 

- Nikomu nic się nie stało, nie ma zagrożenia dla środowiska - powiedziała w rozmowie z polsatnews.pl Joanna Kubiak z zespołu prasowego Polskich Linii Kolejowych.

 

Na miejscu pracują służby techniczne PLK. Trwa ocena sytuacji i zniszczeń. Sprawę wykolejenia szczegółowo wyjaśni i zbada specjalna komisja.

 

Komunikaty na stacjach i przystankach

 

Przewozy Regionalne uruchomiły komunikację zastępczą na odcinku Dęblin - Stawy - Okrzeja. Na stacjach i przystankach podawane są komunikaty na temat zmian w rozkładzie jazdy.

 

- Wstępne prognozy wskazują na to, że ruch na szlaku Łuków-Dęblin zostanie przywrócony jutro pod koniec dnia - poinformowała przedstawicielka PLK.

 

polsatnews.pl, Polsat News

zdr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie