Rośnie liczba samobójstw dzieci - Wojciech Eichelberger w programie "Tło". Polsat News, godz. 21:00

Polska

Według światowej organizacji zdrowia w Europie co roku więcej osób ginie śmiercią samobójczą niż w wypadkach drogowych. Od 2015 r. w Polsce ponad 11 tys. osób odebrało sobie życie. Ponad tysiąc z nich to dzieci, młodzież i dorośli do 24 roku życia. Statystyki - według ekspertów - są mocno zaniżone. Problemowi samobójstw wśród dzieci będzie poświęcony dzisiejszy program "Tło" Bartosza Kurka.

Codziennie w Polsce samobójstwo popełnia jeden nastolatek.

 

Ostatni przypadek, który wstrząsnął opinią publiczną, to historia 14-letniego Kacpra.

 

O przyczynach samobójstw wśród dzieci Bartosz Kurek będzie rozmawiał w programie "Tło" z psychoterapeutą Wojciechem Eichelbergerem.

 

- W ogólnej liczbie samobójstw, która w Polsce spada, liczba samobójstw dzieci rośnie. I to jest przerażające - powiedział autor programu Bartosz Kurek.

 

Problem dotyczy zwłaszcza dwóch grup dzieci: do 12 lat i w wieku pomiędzy 14-16 lat.

 

- Inaczej działa mechanizm w przypadku takiego małego dziecka, inaczej w przypadku starszego - wyjaśnił Kurek.

 

- Ale w obydwu przypadkach początkiem jest sytuacja w domu i to jest jedna z najgorszych historii, które tu się pojawiają - dodał dziennikarz.

 

 

- Wojciech Eichelberger, który jest moim gościem, mówi wprost, że to wszystko zaczyna się właśnie tam. Od atmosfery. Powodów może być mnóstwo - od sprzeczek po rozwód - dodał prowadzący program "Tło".

 

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie