Pijany policjant na L4 wjechał wprost w inny samochód. Miał 3,4 promila alkoholu [MAMY NAGRANIE Z WYPADKU]

Polska

Na skrzyżowaniu w Gniewięcinie (woj. świętokrzyskie) zderzyły się osobowe volvo i kia. Po badaniu alkomatem okazało się, że 32-letni kierowca volvo - prawdopodobny sprawca zdarzenia - miał ponad 3,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ten mężczyzna, to policjant z 11-letnim stażem, który w chwili kolizji był na zwolnieniu lekarskim.

Do zderzenia dwóch aut osobowych doszło w piątkowy wieczór. Jak poinformowała st. sierż. Katarzyna Pierzchała z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie, do wypadku doszło w wyniku wymuszenia pierwszeństwa przez kierowcę volvo.
 
32-letni kierowca volvo z ogólnymi potłuczeniami został przewieziony do szpitala. Jak informuje policja, można było wyczuć od niego alkohol.
 
Drugi z kierowców był trzeźwy
 
Po przyjeździe na miejsce prokuratora i zbadaniu alkomatem okazało się, że kierujący volvo policjant ma ponad 3,4 promila w wydychanym powietrzu.
 
52-letni kierowca kii był trzeźwy. W wyniku zderzenia nie odniósł poważnych obrażeń.

Została wdrożona procedura zwolnienia go ze służby
 
- Policjantowi z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie zatrzymano prawo jazdy. Została już wdrożona procedura zwolnienia funkcjonariusza ze służby - powiedział polsatnews.pl kom. Kamil Tokarski z KWP w Kielcach.

Jeden z internautów zamieścił w sieci nagranie, na którym widać moment wypadku.
 
 
polsatnews.pl
zdr/hlk/nro
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie