Klub zamknięty na cztery spusty, treningi odwołane. FC Barcelona przyłącza się do strajku

Świat
Klub zamknięty na cztery spusty, treningi odwołane. FC Barcelona przyłącza się do strajku
PAP/EPA/Alejandro Garcia

Trzy kluby piłkarskie z Katalonii - FC Barcelona, Espanyol i Girona ogłosiły w poniedziałek, że we wtorek przystąpią do strajku generalnego, jaki został ogłoszony w tej prowincji. "FC Barcelona przyłącza się do ogólnokrajowego strajku na rzecz demokracji" - napisano na oficjalnej stronie klubu.

We wtorek nie odbędą się żadne zajęcia treningowe, zarówno pierwszego zespołu jak i rezerw. Nie będą trenowali także juniorzy, a wszystkie pomieszczenia w centrum klubowym będą zamknięte.

 

 

 

Regionalny rząd Katalonii poinformował, że w niedzielnym referendum oddało głosy ok. 2,26 mln osób spośród 5,34 mln uprawnionych. 90 proc. głosujących opowiedziało się za niepodległością regionu, a prawie 8 proc. było przeciwnych. Pozostałe głosy były nieważne.

 

Władze centralne w Madrycie od dawna sprzeciwiają się planom ogłoszenia niepodległości przez 7,5-milionową Katalonię, która jest najbogatszym regionem Hiszpanii. Według konserwatywnego rządu Hiszpanii referendum było niezgodne z konstytucją.

 

Grali przy pustych trybunach

 

W niedzielę w dniu referendum Barcelona wystąpiła do władz ligi hiszpańskiej o odwołanie meczu z Las Palmas, ale nie otrzymała na to zgody. Mecz na Camp Nou został rozegrany przy pustych trybunach, gospodarze wygrali 3:0.

 

PAP, polsatnews.pl

 

paw/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie