Wywrotka na jeziorze w Wielkopolsce. Strażacy znaleźli pusty kajak, szukają mężczyzny

Polska
Wywrotka na jeziorze w Wielkopolsce. Strażacy znaleźli pusty kajak, szukają mężczyzny
facebook.com/OSP KSRG Włoszakowice

Około godz. 10:30 w niedzielę wznowiono poszukiwania mężczyzny, który wypadł w sobotę po południu z kajaka w jeziorze Dominickim w Boszkowie (Wielkopolska). Drugiego kajakarza uratował wędkarz. Strażacy odnaleźli pusty kajak, który utknął w trzcinowisku.

Do wywrotki doszło w sobotę po południu. Kajakiem po jeziorze płynęło dwóch mężczyzn, którzy nagle obaj znaleźli się w wodzie.

 

Wędkarz uratował kajakarza

 

Jednego z mężczyzn z wody wyciągnął wędkarz.

 

W poszukiwania drugiego, zaginionego mężczyzny zaangażowano w sobotę dwie grupy wodno-nurkowe z Kościana i Poznania. Działania poszukiwawcze przez ponad cztery godziny prowadziło 10 zastępów, wyposażonych w cztery łodzie i sonar.

 

Według informacji z Ochotniczej Straży Pożarnej z Włoszakowic, która funkcjonuje w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, akcja rozpoczęła się około godziny 16:43, a przerwana została o zmroku około godziny 20:40.

 

- Poszukiwania zostały wznowione około godz. 10:30 w niedzielę. Obecnie są one prowadzone dwuetapowo - powiedział w niedzielę zastępca oficera prasowego Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie mł. asp. Szymon Kurpisz.

 

Sonarem przeszukują jezioro

 

- Po pierwsze przy udziale sonaru mniej więcej w promieniu 30 do 100 metrów w stosunku do punktu odniesienia, który został wskazany wczoraj przez osobę, która uratowała pierwszego z mężczyzn - powiedział mł. asp. Szymon Kurpisz.

 

- Drugi etap działań polega na przeczesywaniu linii brzegowej przy pomocy łódek - poinformował Kurpisz, który dodał, że dzięki temu służbom udało się odnaleźć kajak, którym pływali mężczyźni.

 

O odnalezieniu w trzcinowisku kajaka, z którego w sobotę wypadli ludzie, o godzinie 11:50 poinformowała także Ochotnicza Straż Pożarna z Włoszakowic.

 

Na miejscu zdarzenia działania prowadzi sześć zastępów straży pożarnej, łącznie 26 ratowników.

 

Mekka wędkarzy, żeglarzy i kajakarzy

 

Jezioro Dominickie znajduje się na Pojezierzu Leszczyńskim w Przemęckim Parku Krajobrazowym około 80 km od Poznania.

 

Wokół jest wiele ośrodków wypoczynkowych i żeglarskich m.in. w Boszkowie-Letnisku i Dominicach.

 

Ze względu na dogodne połączenia z innymi akwenami w okolicy jest lubiane przez kajakarzy.

 

 

 

PAP, polsatnews.pl

hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze