Portugalczyk miał znęcać się i zgwałcić 3-letniego chłopca. Dziecko zmarło w szpitalu w Łodzi

Polska

Zarzut zabójstwa ze zgwałceniem i znęcaniem się nad 3-letnim chłopcem usłyszał zatrzymany w Wieruszowie 25-letni mężczyzna legitymujący się portugalskim dowodem osobistym. Dziecko trafiło do szpitala w Wieruszowie (Łódzkie), a następnie zmarło w sobotę w Łodzi.

O postawionych w niedzielę zarzutach zatrzymanemu w tej sprawie opiekunowi chłopca poinformowała w niedzielę rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowa w Sieradzu Jolanta Szkilnik. - Mężczyzna ma postawiony zarzut zabójstwa ze zgwałceniem i znęcaniem nad osobą nieporadną ze względu na wiek, nad którą pełnił opiekę - powiedziała.

 

Poinformowała, że za te przestępstwa grozi kara nie mniej niż 12 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocia.

 

Szkilnik dodała, że podejrzany legitymuje się portugalskim dowodem osobistym. Obecnie w prowadzącej sprawę Prokuraturze Rejonowej w Wieluniu trwają przesłuchania w obecności tłumacza. Jak podała rzeczniczka, mężczyzna nie przyznaje się do winy. Wobec zatrzymanego prokurator złoży do sądu wniosek o trzymiesięczne tymczasowe aresztowanie ze względu na surowość kary, obawę mataczenia i ucieczki.

 

Zatrzymano także 23-letnią kobietę

 

Policja w tej sprawie zatrzymała również 23-letnią matkę dziecka, której prokuratura nie postawiła zarzutów.

 

- Poczynione ustalenia i zebrany materiał dowodowy bezspornie wykazał, że nie była ona obecna w czasie zdarzenia. Nie mam podstaw, by przypisać jej współsprawstwo, czy inną formę przestępczych działań względem dziecka. Kobieta zostanie zwolniona - wyjaśniła Szkilnik.

 

Uraz czaszkowo-mózgowy z obfitym krwawieniem

 

Dziecko zmarło w sobotę w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Zostało do niego przetransportowane w piątek przez zespół pogotowia Lotniczego Pogotowia Ratunkowego po tym, jak z licznymi obrażeniami ciała matka dziecka zgłosiła się z nim do szpitala w Wieruszowie. - Mimo fachowej pomocy lekarz i operacji dziecka nie udało się uratować. Przyczyną zgonu było uraz czaszkowo-mózgowy z obfitym krwawieniem - poinformowała rzecznik sieradzkiej prokuratury.

 

Jak informuje wieruszowska policja, nie miała ona żadnych zgłoszeń dotyczących tej rodziny i nie odnotowała żadnych interwencji w miejscu zamieszkania chłopca.

 

PAP

nro/zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze