Rzymscy taksówkarze przejdą kurs dobrych manier. "Muszą być symbolem gościnności"

Świat
Rzymscy taksówkarze przejdą kurs dobrych manier. "Muszą być symbolem gościnności"
pixabay.com/matt_sawyers

Rzymscy taksówkarze przejdą kurs dobrych manier i znajomości języka angielskiego. Szkolenie organizują władze Wiecznego Miasta, które podkreślają, że kierowcy taksówek są jedną z jego najważniejszych wizytówek i muszą być symbolem gościnności.

Jak poinformował dziennik "La Repubblica", w pierwszym kursie udział weźmie 750 taksówkarzy

 

Władze miasta chcą, aby dzięki temu taksówkarze stali się mistrzami dobrego wychowania; by byli przewodnikami, nie tracili cierpliwości w korkach, nie przeklinali z powodu dziur na jezdniach i by potrafili udzielić rad zagranicznym turystom, wskazując po angielsku warte zobaczenia zabytki - dodaje dziennik.

 

"Ważne są wrażenia, z jakimi turyści wrócą do swoich domów"

 

Z inicjatywą szkolenia wystąpił wydział turystyki we władzach na Kapitolu. Podkreśla, że szczególnie ważne są wrażenia, z jakimi wrócą do swoich domów obcokrajowcy, którzy będą opowiadać potem o pobycie w Rzymie.

 

Kierowcy, którzy każdego dnia przewożą tysiące cudzoziemców, są istotną częścią branży turystycznej, która Wiecznemu Miastu przynosi 10 miliardów euro rocznie.

 

Przedmioty na kursie to: jakość usług, praktyczny angielski, marketing relacyjny, czyli jak dbać o klientów, a także prezentacja oryginalnych tras przejazdu obejmujących atrakcyjne zabytki i mniej znane, ciekawe miejsca.

nro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze