Dziewięć tysięcy osób z 38 krajów, a do pokonania dziesięć kilometrów. Biegnij Warszawo wystartuje w samo południe

Polska
Dziewięć tysięcy osób z 38 krajów, a do pokonania dziesięć kilometrów. Biegnij Warszawo wystartuje w samo południe
Biegnij Warszawo2016/Wilku

To dziewiąta edycja imprezy. Najmłodsi uczestnicy biegu mają po 16 lat, najstarszy - 73, a prawie połowa zamyka się w przedziale 31-40 lat. Aż 39 proc. stanowią kobiety, co jest rekordem w historii Biegnij Warszawo.

Organizowana jest od 2005 roku. Najpierw jako Run Warsaw, a od 2009 pod polskojęzyczną nazwą. We wszystkich 12 dotychczasowych biegach startował m.in. współinicjator i dyrektor zawodów Bogusław Mamiński, wicemistrz świata z Helsinek (1983) na 3000 m z przeszkodami. W niedzielę wyruszy na trasę 10 km z numerem 10 000.

 

"Najważniejsza jest dobra zabawa"

 

Trzy tysiące osób zdecydowało się na pokonanie dystansu 5 kilometrów marszem.  Poprowadzi ich Jacek Wszoła. Mistrz olimpijski z Montrealu (1976) i wicemistrz z Moskwy (1980) w skoku wzwyż uważa, że dla uczestników takich imprez najważniejsza jest radość, dobra zabawa, a nie czas i miejsce. Były rekordzista świata (2,35 w 1980 roku) jest wielce uradowany z rosnącej w Polsce popularności biegania, jak również nordic walking.

 

- Po raz szósty, a może i siódmy poprowadzę fantastyczną "bandę" chodziarzy - poinformował z dumą.

 

Start biegu na 10 km nastąpi o godz. 12 z ul. Czerniakowskiej. Dalej trasa wiedzie Chełmską, Jana Sobieskiego, Spacerową, Puławską, Alejami Ujazdowskimi, Piękną, Marszałkowską, Alejami Jerozolimskimi, przez plac Trzech Krzyży, Wiejską, Myśliwiecką do Łazienkowskiej przy stadionie Legii.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie