Chorzów: 3-miesięczny chłopczyk z pękniętą podstawą czaszki walczy o życie. Zatrzymano ojca

Polska

29-latek usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu za co grozi nawet 10 lat więzienia. Na trzy miesiące trafił do aresztu. Nie przyznał się do winy. Jego syn w bardzo ciężkim stanie przebywa na Oddziale Intensywnej Terapii Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii. Lekarze walczą o jego życie.

Policja i prokuratura nie odnoszą się do pojawiających się informacji, iż ojciec miał uderzyć syna, gdyż jego płacz przeszkadzał mu w grze na komputerze.

 

Nie wiadomo dokładnie, kiedy doszło do tragedii. W poniedziałek zaniepokojona częstym płaczem dziecka matka udała się do lekarza rodzinnego. Ten stwierdził, iż może być on efektem infekcji.

 

Nagłe drgawki

 

We wtorek stan niemowlęcia drastycznie się pogorszył. Matka udała się na SOR Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii.

 

Na miejscu dziecko dostało drgawek, co przyspieszyło reakcję lekarzy. Chłopczyk został poddany badaniu tomografem komputerowym. Ustalono, że ma pękniętą podstawę czaszki i krwotok wewnątrzmózgowy. Lekarze zawiadomili policję.

 

Trzymiesięczny chłopczyk ma czworo starszego rodzeństwa. Cześć z nich ma zostać przesłuchanych przez śledczych.

 

polsatnews.pl, Polsat News

 

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie