Tragedia podczas zawodów sportowych. Nie żyje policjant

Polska
Tragedia podczas zawodów sportowych. Nie żyje policjant
Śląska Policja

37-letni policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zmarł podczas Wojewódzkich Mistrzostw Policjantów w Biathlonie Letnim, które w piątek odbywały się w Żorach (woj. śląskie). Nieprzytomnego mężczyznę znaleziono na trasie biegu.

Mistrzostwa, w których udział wzięło 38 policjantów i dwie policjantki z czternastu jednostek z całego województwa śląskiego obejmowały bieg i strzelanie. Kobiety miały do przebiegnięcia dwa odcinki po 2,5 km, a mężczyźni o jeden odcinek więcej.

 

Nieprzytomnego funkcjonariusza znaleziono na trasie biegu. Natychmiast udzielono mu pomocy medycznej, jednak nie udało się go uratować.

 

- To był zapalony sportowiec, pasjonował się sportem. 37-letni policjant często brał udział w różnych sportowych inicjatywach. Nic nie wskazuje na to, aby doszło do nieszczęśliwego wypadku - poinformowała w rozmowie z polsatnews.pl Magdalena Wiśniewska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 

- Być może doszło do jakichś problemów sercowych, natomiast konkretną przyczynę zgonu ma wykazać sekcja zwłok, która zostanie przeprowadzona we wtorek. Dla nas to osobista tragedia - poinformowała Wiśniewska.

 

Jak dodała rodzina zmarłego policjanta, który pracował w wydziale konwojowym, została otoczona opieką psychologiczną.

 

polsatnews.pl

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie