Rosja zapewnia, że wszyscy jej żołnierze opuścili Białoruś po manewrach Zapad-2017

Świat
Rosja zapewnia, że wszyscy jej żołnierze opuścili Białoruś po manewrach Zapad-2017
Polsat News

Wszystkie oddziały rosyjskie uczestniczące w ćwiczeniach Zapad-2017 na Białorusi wróciły do miejsc stałej dyslokacji - zapewnił w sobotę rzecznik resortu obrony Igor Konaszenkow, komentując oceny sztabu generalnego Ukrainy, iż Rosja pozostawiła tam żołnierzy.

"Jeśli chodzi o pododdziały wojsk rosyjskich biorących udział we wspólnych ćwiczeniach strategicznych Zapad-2017, to wszystkie one wróciły do punktów stałej dyslokacji" - zapewnił gen. Konaszenkow w oficjalnym komunikacie.

 

Oświadczenie to jest komentarzem do wypowiedzi szefa sztabu generalnego Ukrainy gen. Wiktora Mużenki w wywiadzie dla agencji Reutera. Rosyjski wojskowy oznajmił, iż opinia Mużenki na temat pozostawionych na Białorusi sił "demonstruje skalę degradacji sztabu generalnego Ukrainy".

 

Mieli pozostawić część oddziałów

 

Mużenko w piątek powiedział, że Rosja po zakończonych niedawno ćwiczeniach pozostawiła na Białorusi żołnierzy, mimo że obiecała tego nie robić. Zdaniem ukraińskiego wojskowego Rosja wycofała jedynie część oddziałów, a konkretnie - jednostki sił powietrznych.

 

Dzień wcześniej, w czwartek, ministerstwo obrony w Mińsku podało informację, iż ostatni pociąg z rosyjskimi żołnierzami, którzy uczestniczyli na Białorusi w manewrach Zapad-2017, opuścił terytorium tego kraju.

 

Rosyjsko-białoruskie manewry Zapad-2017 odbywały się w dniach 14-20 września na sześciu poligonach na Białorusi i trzech w Rosji.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie