Policjanci kupowali prace dyplomowe. Zapadł prawomocny wyrok

Polska
Policjanci kupowali prace dyplomowe. Zapadł prawomocny wyrok
Polsat News

Siedmiu policjantów zostało uznanych za winnych kupowania prac dyplomowych. Przed Sądem Okręgowym w Opolu w piątek zapadł prawomocny wyrok w tej sprawie.

Po raz pierwszy sprawą ośmiu funkcjonariuszy policji (z trzech śląskich województw) oskarżonych o kupowanie prac dyplomowych zajął się Sąd Rejonowy w Opolu. Funkcjonariuszom zarzucono kupowanie cudzych prac, a następnie przedstawianie ich uczelniom jako własne. Dzięki zdobytym w ten sposób dyplomom oskarżeni liczyli na awanse służbowe. Jeden z oskarżonych posłużył się uzyskanym dzięki oszustwu dyplomem przy składaniu podania o pracę w policji.

 

Decyzją sądu pierwszej instancji czterem z nich warunkowo umorzono postępowanie karne na dwa lata. Trzej podsądni zostali ukarani grzywnami od 6 tys. do 8 tys. złotych, a jednego policjanta uniewinniono.

 

Sąd apelacyjny utrzymał wyroki czterech podsądnych. Trzem kolejnym zmienił karę, umarzając warunkowo postępowanie karne na dwa lata i nakładając grzywny od 7 tys. do 10 tys. zł. Sprawa mężczyzny, który został uniewinniony przez sąd pierwszej instancji, ma trafić do ponownego rozpatrzenia.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze